pełna wersja

Tomasz Fopke kandydatem na wójta gminy Szemud

2013-04-03 14:34
Tomasz Fopke kandydatem na wójta gminy Szemud

Krzysztof Brzezicki - dotychczasowy zastępca wójta gminy Szemud został powołany na stanowisko osoby pełniącej funkcję wójta gminy. Na wniosek wojewody pomorskiego, zarządcą komisarycznym mianował go premier. Funkcję będzie sprawował do czasu wyboru nowego wójta, co ma nastąpić 19 maja.

Do 24 kwietnia w gminnej komisji wyborczej można składać do zarejestrowania kandydatów na wójta. Pierwsi chętni do objęcia fotela wójt gminy Szemud już są, choć jeszcze nie zarejestrowani. Jednym z nich jest między innymi Tomasz Fopke, do niedawna naczelnik wydziału kultury i spraw społecznych Starostwa Powiatowego w Wejherowie, a od kilku dni nowy dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie.

Jednym z kontrkandydatów Tomasza Fopke będzie najprawdopodobniej radny gminy Szemud, Ryszard Kalkowski, który w ostatnich wyborach ubiegał się o ten urząd. Wówczas przegrał liczbą zaledwie 28 głosów. Teraz ostatecznej decyzji o kandydowaniu jeszcze nie podjął, ale jego zdaniem – gmina Szemud potrzebuje nowego, sprawnego gospodarza.

Do 8 kwietnia komitety wyborcze muszą się zarejestrować u Komisarza Wyborczego w Gdańsku. Z kolei do 24 kwietnia komitety będą miały czas na wskazanie nazwisk kandydatów na wójta.

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (45)

dynamit 2013.04.17 08:11
Oceń:

Oby P , Kalkowski Startował.....................i przegrał na maxa

Ja 2013.04.16 23:48
Oceń:

Oby P. Kalkowski Startował...

sąsiad 2013.04.14 19:27
Oceń:

Żukowo - zgadzam się z Tobą. To prawa. Karierowicz. Nie ma co się obrażać. Skąd się biorą ludziom pomysły że muszą być kimś. Koniecznie świecznik. Wystarczy prześledzić posiadane funkcje i kto kogo promował na stanowisko. Ktoś tutaj ładnie napisał joker. Mam nadzieję że luzdze pomyślą zanim zakreślą.

Zukowo 2013.04.13 09:20
Oceń:

Fopke byl wiceburmistrzem w gminie Żukowo. Początkowo były nadzieje, a potem już tylko dramat. Jest to człowiek, który pryncypałom w d... wejdzie,natomiast intrygami całkowicie zniszczy tych, co myślą inaczej. Oh, jaka była radość, że udało się go wywalić z gminy Żukowo.

...... 2013.04.12 00:24
Oceń:

jeżeli chcecie jokera na wójta to głosujcie ciemniaki - powodzenia - jeszcze się nie nauczyliście - więcej głosów a potem zobaczycie - nie macie kandydata z tej gminy - szkoda - to sobie wybierajcie POWODZENIA - wpisze się za 4 lata - pogadamy!

ROMBO 2 2013.04.09 22:50
Oceń:

LUDZIE NIEGŁOSUJCIE NA TEGO CZŁOWIEKA ON JEST Z PLATWORMY SPRZEDA CAŁOM GMINE

tomi 2013.04.07 10:42
Oceń:

Ja bym tam chciał kandydata spoza ukałdów i układzików, a najlpiej spoza gminy

myk 2013.04.07 07:32
Oceń:

Pracuje w naszej gminie charytatywnie od paru lat z dziećmi .Umiem powiedzieć prosto w oczy to co myśle i znam sporo ludzi którzy tak postępują. Widzę cooooo dzieje się na NASZEJ gminie skandal skrótem rączka rączkę myje.

Para 2013.04.06 15:54
Oceń:

Najgorsi są tacy którzy miło z tobą gadają a za plecami obgadują ,po prostu zazdroszczą tym ludziom że można się czegoś dorobić,ale kiedyś im to bokiem wyjdzie,a w niedzielę w pierwszym rzędzie do komuni pójdą i to są poważni ludzie-wstyd za takich

monika 2013.04.06 13:27
Oceń:

Magdo...
takie osoby, które mają najwięcej do powiedzenia w internecie tylko po to żeby obsmarować komuś dupę za plecami nie chodzą na spotkania wiejskie a po wyborze wójta będą narzekać jaka to ich władza nie jest..
sa mądrzy tylko w gadaniu ;)
Żal z takich ludzi...

monika 2013.04.06 13:21
Oceń:

popieram osobę poniżej ;)
jak mam być kulturalnym Polakiem skoro uczą mnie dorośli jak odnosić się do innych...
ręce opadają...
dobrze, że jest ktoś kto próbuje przywołać do porządku szanownych dorosłych...

Magda 2013.04.06 13:15
Oceń:

Zobaczymy jak będą debaty i porównamy wszystkich kandydatów ,zobaczymy programy itp. Skąd wiesz że nie będziesz na nie go głosował jak nie znasz jego programu wyborczego i znasz go tylko z radia czy telewizji. To zbyt dużo jak na tak rzucane oszczerstwa. Ale wiadomo trzeba być wychowany mieć kulturę żeby potrafić stosownie pisać bez żadnych wyzwisk niestety paru osobom na tym forum brakuję ogłady. I odwagi by powiedzieć Panu Fopke to prosto w twarz. Dorośli a się boją, niestety młodzież czerpie potem wzorce od takich osób. Ja nikogo nie oczerniam w internecie bo to po prostu chwyt poniżej pasa . Czekam na spotkania wiejskie zobaczymy wtedy te wszystkie ,,odważne'' osoby. Ciekawe czy wtedy też będą tak wylewni jak tutaj.

mlask 2013.04.06 12:08
Oceń:

nie ma to jak obrażac za plecami ;(

par 2013.04.05 15:23
Oceń:
blabla 2013.04.05 14:43
Oceń:

Hehe bo konkursy w urzędach prawie zawsze są podstawione tak jak w starostwie ;) hehe startowałam do wydziału kultury a niby już jakaś Pani z urlopu macierzyńskiego tylko z wydzialu sie przeniosla i juz dawno bylo zaklepane ze tam bedzie ;) a konkurs oglaszali, czlowiek sie uczy i nadzieje robi.... takze jezeli P.Tomek jest juz urzednikiem to swoich tez bedzie pchał...... taka Polska prawda

Para 2013.04.05 06:16
Oceń:

Dobry kandydat

wróżka 2013.04.05 00:00
Oceń:

......... oto objawił się nowy kandydat na wójta. Może nie będzie merytorycznie ale śpiewająco na pewno. Jak on zagra to wszyscy zatańczą tak jak chce. Ta kandydatura to żart czy co innego ...... a to as z rękawa ...... tylko kto go wyciąga ..... Hirsz bo się wypowiadał ..... to wtedy to "czarna owca" ...... oj będzie się działo .... powrót do korzeni ....

magister 2013.04.04 23:06
Oceń:

To ja głupia latałam z papierami żeby dostać się do pracy w urzędzie, studiowałam za ciężkie pieniądze, przechodziłam rozmowy kwalifikacyjne gdzie pytający sami nie znali odpowiedzi bo mieli napisane na kartkach, łudziłam się a tu bomba! Można nie mieć matury tylko znajomości by być urzędnikiem!!!!!!!!!!!!!!!!! To po co robią z ludzi kretynów! Od razu niech podadzą kto wygrał! To jest nabór! To chyba jest nabij naiwnego w butelkę! ŻENADA

rubens 2013.04.04 22:52
Oceń:

W naszej gminie nic się nie zmieni doputy będą pracować w niej tacy ludzie jakich widzimy. Potrzeba osoby odważnej która będzie wiedziała od czego zacząć i co znaczy odpowiedzialność za swoje decyzje a przede wszystkich posiadająca chęci do zmian a nie odbieranie pensji na zasadzie - należy się. Pochodzenie z biednej rodziny nie gwarantuje zaufania publicznego. Zaufanie się zdobywa ciężką pracą a nie lataniem ze stołka na stołek. Przykre że przez tyle lat klikowość spowodowała że nie jesteśmy wstanie wygenerować godnego kandydata. I tu jest problem.

wacek 2013.04.04 22:00
Oceń:

Kochani! W naszej gminie potrzeba dobrego włodarza, takiego, który by zadbał o jej rozwój.Pozwólmy kandydatom startować, zobaczmy i wysłuchajmy ich programów wyborczych i we własnym sumieniu podejmijmy decyzję o tym na kogo zagłosować. Rządzić gmina to nie jest prosta sprawa.Aby robić to dobrze trzeba się napracować.Wybierzmy takiego kandydata, który będzie miał dobry program, ale takiego, który będzie chętny do pracy a nie do liczenia sobie pieniędzy.

Ponton 2013.04.04 21:37
Oceń:

Jojojo sranie w baniee.... Poznaj Pana Tomka bliżej a zobaczysz jak będzie miło haha :D dla ludzi jest ideałem, takiego kochaniutkiego zgrywa a jak przyjdzie co do czego to.... ehhhh lubi ludzi z swojej swery tyle powiem, a jak cos to zgrywa takiego że wszystkich :) To co będzie na gminie i co ze starostwem? muzeum???? starosta go wyrzuci :D

Ponton 2013.04.04 19:33
Oceń:

Pamiętacie odcinek popularnego serialu Ranczo z Czerepachem w roli głównej?Wypisywał bzdury na temat Lucy podszywając się pod innych.Śmiał sie,że obywatele gminy nawet nie wiedzą co to internet.Autor tych komentarzy to pewnie jakiś frajer który boi się,że wyleci ze stołka.Pan Fopke to człowiek , który odmienił by oblicze tej gminy.W części wschodniej są pieniądze i luksus ,a w zachodniej ludzie nawet nie mają szansy wypowiedzieć swojego zdania na tym forum,bo po prostu ich nie stać na dostęp do internetu antenowego ,który jest jedynym wyjściem .Żyją w katastrofalnych warunkach(zwłaszcza zimą).Nie mają przejezdnych dróg,poprzez co w znacznej części nie mogą sobie pozwolić na luksusowe pojazdy ,które po kilkunastu miesiącach nie będą się nadawały do użycia.Na szczęście i tacy ludzie mają prawo głosu tak samo jak ci,którzy przygarneli z miasta i o funkcjonowaniu miejscowości gminnej nie mają pojęcia.Pan Tomasz Fopke pochodzi z biednej rodziny i na pewno jest uczciwym człowiekiem.Nie zapominajmy też,że nie miał do czynienia z żadnymi aferami w przeciwieństwie do pana Kalkowskiego(afera łapówkowa)

uf 2013.04.04 19:20
Oceń:

czytam, nie wierzę... a wynajem mieszkania pod biuro w Szemudzie to gips - a potem zatrudnienie właściciela bo nie ma z czego żyć to dopiero jest numer roku we wsi aż wrzało. to prawda rodzinne utrzymywanie rzeszy zaufanych ludzi. to naprawdę wstyd

mysz 2013.04.04 19:12
Oceń:

zgadzam się w urzędzie gminy są same rodziny ale też powiązania sięgają poza urząd np tata w urzędzie córka w szkole mama w bibliotece syn w urzędzie tata wozi siostra sprząta matka i córka razem a córka bez matury! matka w urzędzie mąż wozi poza tym rodziny byłych radnych a szczytem jest zastąpienie matki synem a o klanie we władzach dwóch szwagrów i siostra kierowniczka nie wspomnę itd!!!!! - pytam ile rodzin!!! żyje z pensji gminy!!!!! ile!!!! ludzie!!! kiedy to się zmieni!!!! WSTYD WAM NIE JEST PANOWIE PANIE!!!!!!

myk 2013.04.04 18:48
Oceń:

Córki ,synów,sąsiadki,koleżanki całe ferajdy a teraz się trzęsą.
Batem na pewno byłby P.Ryszard i miałby wrogów co nie miara.

Daarek 2013.04.04 17:54
Oceń:

Wójtem powinien zostać P. Kalkowski!!!! bynajmniej wykopałby biznes rodzinny z gminy!!!!!!!!!!!!
A tak radni mają swoich, córki i synowe i tak w kółko............
szok

myk 2013.04.04 14:07
Oceń:

Ktoś z ikrą do działania !

OLA 2013.04.04 13:41
Oceń:

JEST DUZO DO ZROBIENIA I JEST POTRZEBNY CZŁOWIEK KTORY SPOJRZY NA PROBLEM MIESZKANCOW A NIE KOLEJNY WOJT KTORY ZAPEWNI PRACE SWOJEJ RODZINIE W URZEDZIE GMINY :)

A AAA 2013.04.04 13:37
Oceń:

MIESZKAM OD KILKU LAT W SZEMUDZIE I POWIEM NIC TU NIE MA :( NAWET GLUPIEJ BIEDRONKI ZERO PRZECZKOLA JEDNO PUBLICZNE GDZIE MARNE SZANSE NA PRZYJECIE DZIECKA :( ŻŁOBKA BRAK PRZEPRASZAM ALE MYSLE ZE GMINIE JEST POTRZEBY KTOS KTO ZACZNIE DZIALAC W GMINIE I COS ZROBI BO ZMARŁ PAN ZBIGNIEW NIC NIE ZROBIL ...TAKIE JEST MOJE ZDANIE

N.N. 2013.04.04 13:09
Oceń:

skoro wam przeszkadza P. Fopke to sami zastartujcie nikt wam sie nie podoba. zazdrośc przez was przemawia, ja uważam ze jesli juz to pan T. sie nadaje.

misia 2013.04.04 12:29
Oceń:

Myślisz że będzie o dobro gminy szemud dbał???? hehe a ciekawe czy na to czas znajdzie :) chyba że starostwo rzuci chociaż wątpię, albo nie chce już nikomu podlegać tylko sam rządzić a widać po nim że by chciał hehe

myk 2013.04.04 12:24
Oceń:

Potrzebujemy Wójta z ikrą a nie który "układa "się ze swoimi radnymi .
Niech dba o dobro KAŻDEJ wsi a nie tylko o Szemud

baba 2013.04.04 12:24
Oceń:

"Tak niefortunnie zbiegła się ta sprawa z objęciem nowej funkcji w Muzeum"....tak mi przykro:( to tylko funkcja Dyrektora:(:(:(

cegła 2013.04.04 11:57
Oceń:

Marionetka w rękach Hirsza i innych POpapranców

misia 2013.04.04 09:50
Oceń:

buhahahhaha niech jeszcze Starostę wykopie ;D Pokaż, że potrafisz :D Toż jesteś taaaaki mądry ....buhahaha

Waldek 2013.04.04 09:35
Oceń:

O Bożeeeeeeeeee ........ tylko nie już wójt!!!!!!! Ręce opadają haha, nie dość, że Kamińskiego z muzeum wykopał, nie dość, że śmiał haha wykopać bo przecież kontakty musieli dobre oby dwoje utrzymywać, to teraz pragnie nową obsadę?!! żalllllllll dupę ściska!!!!!!!!!! mało ci forsy? - weź se kredyt!!!!!!!!!!!!!!! mało ci kariery?? idź teraz do XFactor ;]

gitarra 2013.04.04 09:30
Oceń:

Bo Pan Fopke zawsze czuje się wywyższony i uniesiony, jak to się mówi, swoja swera musi być ;)

Gość 2013.04.04 09:28
Oceń:

Zgadzam się z wami, praca w muzeum, starostwo i moze gmina - ogromna przesada.... krzywdzenie ludzi.... dlaczego tak się pchać we wszystko ?? chóry, wiersze i mnóstwo innych zajęć... żal mi gminy bo na tym ucierpi :( jeżeli Pan wygra... myślę, że teraz powoli to traci Pan szacunek od innych ...........

znajoma 2013.04.04 08:54
Oceń:

"Moja kandydaturą zyskała poparcie Platformy Obywatelskiej gminy Szemud. Tak niefortunnie zbiegła się ta sprawa z objęciem nowej funkcji w Muzeum. Zyskałem poparcie grupy osób..." śmiem wątpić, po tym co w TTM powiedział Pan Hirsz - co najwyżej jesteś "do przyjęcia"... o ile ceniłam Twoją działalność kulturalną - twórczość ludową, to teraz muszę z przykrością stwierdzić że jesteś - jak piszą poprzednicy zwykłym karierowiczem i jesteś po prostu żałosny... i jak to ostatnio powiedział pewien pan: "pycha i z nieba spycha", więc zastanów się trochę... bo krzywdzisz ludzi...

Mika 2013.04.04 08:06
Oceń:

Po co on się tam pcha? Ma teraz dobre stanowisko i jest na odpowiednim miejscu

KASZUB 2013.04.03 19:38
Oceń:

Moje osobiste zdanie to- Tomasz Fopke pozostaje na stanowisku Dyrektora Muzeum.
Moje osobiste zdanie, T. Fopke nie nadaje sie na Wojta Gminy Szemud.- Dlaczego ? Dlatego iz jest on urodzonym z mego punktu widzenia czlowiekiem ktory bedzie godnie zeprezentowal i ochranial dziedzictwo Kaszubszczyzny na naszym terenie , a jest sporo do zrobienia.
Stanowisko Wojta Gminy Szemud nie powinno go interesowac. Na tym stanowisku potrzeba osoby z J - - - - i, a tych moze mu na stanowisku Wojta zabraknac.

kita 2013.04.03 15:40
Oceń:

Gratulowałem Panu objęcia posady Dyrektora ,TERAZ JUŻ BYM TEGO NIE ZROBIŁ!!!!

elza 2013.04.03 15:38
Oceń:

Dwa bardzo dobrze płatne stanowiska..., za pieniądze podatników! Teraz to już Pan przesadził!!!!!

Przem 2013.04.03 15:00
Oceń:

Na dwóch stanowiskach będzie. Brawo pomysłu ! Będzie wójtem i urlopowanym dyrektorem.

Wiola 2013.04.03 14:41
Oceń:

ledwo objął funkcję w muzeum i teraz pcha się na fotel wójta? Karierowicz :)