29.12.2016 15:42 0 Redakcja/KWP Gdańsk

Król dopalaczy w ścianach ukrył milion złotych

KWP Gdańsk

W mieszkaniach podejrzanego o handel dopalaczami mężczyzny policjanci znaleźli łącznie milion złotych, pieniądze były ukryte w ścianach. Oprócz tego w specjalnych skrytkach znajdowała się broń, substancje chemiczne oraz dokumenty. Król dopalaczy oraz jego matka zostali zatrzymani dwa tygodnie temu w Gdańsku.

Zobacz materiał filmowy policji:

W mieszkaniach 25-latka mundurowi znaleźli wiele skrytek w ścianach, podłogach i sufitach.

  • W trakcie bardzo dokładnych przeszukań, z wykorzystaniem m.in. georadaru, policjanci znaleźli blisko milion złotych w gotówce, trzy jednostki broni z amunicją, kilkadziesiąt ampułek z różnymi substancjami w płynie i przeszło kilogram w proszku oraz ukrytą dokumentację skarbową i cywilnoprawną i dyski pamięci. Zarzuty handlu dopalaczami usłyszała w tej sprawie kolejna osoba – informuje gdańska policja.

Wszystkie znalezione rzeczy zostały zabezpieczone i trafiły do dalszych badań.

  • W ciągu ostatnich dni policjanci zabezpieczyli również kolejne mieszkanie należące do 25-latka celem ustanowienia przymusowej hipoteki oraz drugi samochód. Ponadto 22-letnia kobieta, która została zatrzymana razem z nim w połowie grudnia, kilka dni temu również usłyszała zarzuty dotyczące handlu dopalaczami oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób – informuje policja.

Zatrzymany stworzył z przestępczej działalności stałe źródło dochodu, w procederze pomagała mu matka. Policjanci oraz prokurator przyznają, że sprawa jest rozwojowa.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...