10.01.2017 14:38 0 Redakcja

Najstarsza jubilatka w regionie ma już 102 lata

Źródło: kaszuby24.pl

Odpowiednia dieta, dbałość o higienę, świeże powietrze, a w późnych latach opieka bliskich. To właśnie te czynniki, zdaniem rodziny, ułatwiły jubilatce dożycie sędziwego wieku. Pani Marta Weltrowska z Leśniewa (gmina Pucka) ma już 102 lata.

W powiecie puckim i wejherowskim co roku przybywa blisko 100-letnich jubilatów, a w gronie tym zdecydowanie przeważają panie. Tradycyjna piosenka „Sto lat” jest już mocno nieaktualna w przypadku pani Marty z Leśniewa, która w miniony czwartek (5 stycznia) obchodziła 102 urodziny.

Solenizantka urodziła się w okolicach Borcza, później przeprowadziła do Gdyni, gdzie mieszkała przez blisko 60 lat. Natomiast 8 lat temu, wraz z synem i jego żoną, przeniosła się na puckie ziemie.

Zdaniem rodziny, receptą na długowieczność pani Marty jest odpowiednia dieta, dbałość o higienę oraz częste przebywanie na świeżym powietrzu. Jak podkreślają bliscy solenizantki, w jej przypadku kluczem do zdrowia jest silny charakter oraz częsta obecność ryb na talerzu.

Pani Marta jest najstarszą mieszkanką gminy Puck, dlatego urodzinową wizytę złożyli jej między innymi lokalni włodarze. Samorządowcy wręczyli jubilatce pisemne życzenia, bukiety kwiatów oraz upominki.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...