11.01.2017 14:42 0 Redakcja / TTM

Lekcje tańca zamiast zwolnień WF-u

fot. TTM

Jak walczyć z otyłością? Odpowiedzi na to pytanie szuka wielu dorosłych, a pedagodzy przekonują, że jest na to prosty sposób - wystarczy od najmłodszych lat uczyć dobrych nawyków. Przykładem mogą być uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie.

  • Dużo dzieci kombinuje i próbuje nie ćwiczyć na lekcjach wychowania fizycznego, natomiast w mojej klasie w ogóle nie ma tego problemu – przyznaje Beata Frąckowiak, nauczycielka w Szkole Podstawowej nr 5 w Wejherowie.

Wszystko dzięki prowadzonej od kilku lat akcji "Stop zwolnieniom z WF-u", w ramach której najmłodsi mogli spróbować swoich sił między innymi w kickboxingu, karate czy slavica dance. W miniony poniedziałek (9 stycznia) dzieci uczestniczyły w naukach tańca. Do ruchu zachęcał ich uczestnik znanego, telewizyjnego talent show.

  • Gdy byłem nastolatkiem to krótko mówiąc byłem otyły, w pewnym momencie zacząłem tańczyć, dzięki czemu w ciągu 1,5 roku schudłem prawie 30 kilogramów. Dlatego na własnym przykładzie mogę stwierdzić, że ta inicjatywa jest bardzo potrzebna, bo zachęca do ruchu i spróbowania czegoś nowego – ocenia Adrian Lipiński "Lipskee", instruktor Projekt Dance Studio.

Akcja "Stop zwolnieniom z WF-u" przez kilka lat była prowadzona przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, obecnie wejherowska szkoła kontynuuje program na własną rękę.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...