11.01.2017 13:42 0 Redakcja/TTM

Parking w miejsce ogniska wychowawczego

fot. TTM

Aby mógł powstać węzeł integracyjny w Rumi Janowo, włodarze będą musieli przenieść ognisko wychowawcze. Właśnie w tej sprawie podpisano list intencyjny.

Do podpisania dokumentów związanych z planowaną budową węzła integracyjnego doszło w środę (11.01) w Rumi, pomiędzy władzami miasta oraz powiatu wejherowskiego. List intencyjny zakłada, że Ognisko Wychowawcze im. Kazimierza Lisieckiego „Dziadka” w Rumi zostanie przeniesione. Obiekt znajduje się w miejscu, w którym ma powstać parking dla stu samochodów.

  • Na tej działce planowane są miejsca parkingowe, które są niezbędne do budowy całego węzła integracyjnego oraz zdobycia dużego dofinansowania unijnego, minimum to będzie około 13 mln zł, a mamy nadzieję, że ta kwota po przetargach będzie jeszcze większa – mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

  • List intencyjny jest pierwszym etapem, ponieważ najpierw trzeba te dzieci przenieść w bezpieczne miejsce, zapewnić im dobre warunki do mieszkania i do życia. Dlatego też w ramach tego listu uzgadniamy, że otrzymujemy działkę od Rumi, na której wybudujemy nowe obiekty, zgodnie z obowiązującymi standardami - zaznacza Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Wkrótce w Rumi przy ul. Ślusarskiej zostanie wybudowana nowa placówka ogniska wychowawczego, która poprawi warunki dzieci.

  • Dopiero, kiedy powstanie nowa siedziba placówki, będą mogły się zacząć prace związane z węzłem integracyjnym. Myślę, że jest to perspektywa dwóch lat – informuje dyrektor ogniska wychowawczego Ewa Myć-Szopińska.

Warto wspomnieć, że wkrótce w Rumi Janowo rozpocznie się także budowa dworca kolejowego, a kolejnym etapem będzie powstanie węzła integracyjnego. Powstać ma m.in. nowy peron, zatoki autobusowe oraz tunel, który skomunikuje dwie części miasta. Zmiany nie ominą także stacji głównej w Rumi. W planach jest m.in. budowa nowego, zadaszonego peronu wraz z infrastrukturą, trzech wind, schodów i kładki.

Zobacz wizualizacje węzła integracyjnego:

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...