12.02.2017 09:30 0 redakcja/gdynia.pl

Gdyński festiwal filmowy znów zmienia nazwę

fot. Karol Stańczak/festiwalgdynia.pl

Znamy już datę wielkiego filmowego święta, odbędzie się w dniach 19-23 września. Tegoroczne wydarzenie wraca również do starej nazwy, czyli Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Oprócz tego Komitet Organizacyjny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dokonał też zmiany w regulaminie festiwalu i zdecydował o połączeniu funkcji dyrektora festiwalu i dyrektora programowego. Michał Oleszczyk, po upływie trzech kadencji, nie jest już dyrektorem artystycznym Festiwalu Filmowego w Gdyni.

Leszek Kopeć objął potrójną funkcję. Jest teraz dyrektorem festiwalu, dyrektorem programowym festiwalu i dyrektorem Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

  • Zmiany w regulaminie sprawiły, że z rezygnowano z funkcji dyrektora artystycznego i większe kompetencje, zwłaszcza w kluczowych decyzjach dotyczących selekcji filmów, ale także wyboru składu ekip jurorskich, zostały przekazane kolegiom. Jednym z nich jest kolegium selekcyjne i Rada Programowa. Drugim jest komitet festiwalowy reprezentujący wszystkich współorganizatorów - tłumaczy dyrektor festiwalu Leszek Kopeć.

Festiwal Filmowy w Gdyni jest najważniejszą polską imprezą filmową, posiadającą status narodowego festiwalu filmowego. Powstał w latach 70. z inicjatywy gdańskiego środowiska Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Żak" oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...