17.02.2017 12:46 0 Redakcja / TTM

Sprawcy rozboju w Kąpinie trafią do aresztu

fot. TTM

Podejrzani o rozbój na księdzu z Kąpina mają trafić do aresztu. W związku ze sprawą zatrzymano dwóch młodych mężczyzn, jeden z nich przyznał się do winy. Grozi im do 15 lat więzienia.

W czwartek wieczorem (16 lutego) do sądu w Wejherowie został złożony wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu w stosunku do obu podejrzanych.

  • Jeden z nich przyznał się do popełnienia przestępstwa, drugi nie. Obaj złożyli natomiast wyczerpujące wyjaśnienia, w znacznym stopniu pokrywające się z zeznaniami pokrzywdzonego, co do przebiegu samego zdarzenia – informuje Iwona Wojciechowska-Kazub, zastępca prokuratora rejonowego w Wejherowie.

Obecnie wszystko wskazuje na to, że sprawcy zaplanowali napad na plebanię i księdza w celach rabunkowych. Grozi im od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania podejrzanych doszło w środę (15 lutego), około południa, w Lęborku. Początkowo była mowa o trzech osobach, dwóch młodych mężczyznach i nastolatce. Okazało się jednak, że dziewczyna nie ma związku ze sprawą.

Przypomnijmy, że proboszcz trafił do szpitala w nocy z 8 na 9 lutego z poważnymi obrażeniami. Duchowny miał między innymi złamane żebra, okaleczone dłonie i rany głowy. Więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...