15.05.2017 08:38 0 Redakcja/gdansk.uw.gov.pl

Mikroskopy, menzurki i pipety - setki naukowych atrakcji

Archiwum

Pięć dni, siedem miast, ponad pół tysiąca wydarzeń. Od 24 do 28 maja znajdzie coś dla siebie każdy amator doświadczeń i eksperymentów. Na te dni zaplanowano bowiem kolejną edycję Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Organizatorzy wydarzenia nie ukrywają, że to jeden z największych festiwali nauki w kraju. Poświadczyć o tym mogą liczby. Tegoroczna, czternasta już edycja Bałtyckiego Festiwalu Nauki, odbędzie się w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Słupsku, Pelplinie, Borucinie i Helu. W tych miastach zaplanowano ponad 520 wydarzeń popularyzujących naukę.

  • W programie znalazły się m.in: konferencje i pikniki naukowe, wykłady, warsztaty, dyskusje panelowe, prezentacje doświadczeń i eksperymentów, zwiedzanie laboratoriów, naukowe wycieczki plenerowe, spektakle i wiele innych ciekawych imprez, a wstęp jest bezpłatny! - zachęcają przedstawiciele wojewody pomorskiego, który objął festiwal swoim patronatem. - Festiwal adresowany jest do wszystkich mieszkańców, niezależnie od wykształcenia i wieku. Uczestnikami imprez są zarówno uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jak również, osoby dorosłe, a nawet dzieci w wieku przedszkolnym.

W tegorocznej odsłonie pomorskiego święta nauki udział zapowiedziały uczelnie wyższe zrzeszone w Radzie Rektorów Województwa Pomorskiego, m.in. Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, Akademia Morska w Gdyni, czy Uniwersytet Gdański i Politechnika Gdańska.

Szczegółowe informacje na temat zaplanowanych imprez można zasięgnąć na stronie Bałtyckiego Festiwalu Nauki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...