30.05.2017 09:36 0 Redakcja

Szukają oszustek, które okradły 70-latkę z gminy Puck

fot. archiwum / PAP

Policjanci ostrzegają przed oszustami, którzy dopuszczają się kradzieży pod pretekstem sprzedaży towaru metodą „od drzwi do drzwi”. W ostatnim czasie ich ofiarą padła starsza kobieta, mieszkanka gminy Puck. Z jej mieszkania wyniesiono ponad 1000 złotych.

  • Dyżurny komendy w Pucku otrzymał zgłoszenie od 70-letniej mieszkanki gminy Puck, z którego wynikało, że w jej domu doszło do kradzieży. Policjanci niezwłocznie zajęli się tą sprawą – informuje st. sierż. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Jak wynika z relacji 70-latki, do kradzieży doszło 23 maja, kiedy do jej domu weszła kobieta w średnim wieku, o śniadej cerze, i niemal natychmiast rozwinęła koc, zakrywając seniorce widok na część wnętrza pokoju. W tym czasie druga kobieta, również o ciemnej karnacji i w podobnym wieku, wyjęła ze znajdującej się tam meblościanki pieniądze, ponad 1000 złotych.

  • Wszystko działo się tak szybko, że pokrzywdzona nie była w stanie zareagować. Kobiety po kradzieży wybiegły z domu i wsiadły do ciemnego samochodu, którym kierował mężczyzna – tłumaczy oficer prasowy.

Funkcjonariusze wyjaśniają wszelkie okoliczności tego przestępstwa i ostrzegają przed oszustami, którzy pod pretekstem sprzedaży różnych towarów, mogą próbować okraść mieszkańców.

  • Zajmujący się sprawą mundurowi, przeprowadzili oględziny, przesłuchali szereg świadków oraz zbierają ślady, które mają doprowadzić do ustalenia personaliów złodziei – przekonuje Brzeziński.

Pucka policja apeluje do osób, które padły ofiarą podobnego przestępstwa, aby zgłosiły się do najbliższej jednostki.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...