06.06.2017 11:38 0 Redakcja

Chciał oblać kobietę kwasem, ujęli go po pościgu

fot. KWP Gdańsk

Gdańszczanin groził, że zabije kobietę. Zamiar wylania na jego ofiarę kwasu udaremnili miejscowi policjanci, którzy zatrzymali próbującego ucieczki 30-latka. Okazało się, że nie był to jego pierwszy jego konflikt z prawem.

Zgłoszenie o niebezpieczeństwie, które może grozić jednej z mieszkanek Gdańska, stróże prawa otrzymali na przełomie maja i czerwca. Jak ustalili, 30-letni gdańszczanin oblał kobietę łatwopalnym płynem i groził, że ją zabije, natomiast dzień później zapowiedział, że obleje ją kwasem.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni ze Śródmieścia. Podczas śledztwa dowiedzieli się, gdzie przebywa mężczyzna.

  • Na widok policjantów próbował uciekać. Kryminalni ruszyli w pościg i go zatrzymali. Gdańszczanin trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranych dowodów sprawca usłyszał dwa zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec kobiety – relacjonują przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Zatrzymany został przesłuchany przez prokuratora, który skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 30-latka.

  • Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec gdańszczanina areszt tymczasowy na okres miesiąca – zaznaczają mundurowi.

Jak się okazało, mężczyzna w przeszłości był karany i odbywał wyrok pozbawienia wolności. Ponadto był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...