09.06.2017 15:00 0 Redakcja

Spanikowali na widok policji, mieli kilogramy marihuany

Gdańscy kryminalni z wydziału narkotykowego zabezpieczyli 3 kilogramy suszu konopi i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w obrocie znacznej ilości narkotyków. Sprawcy usłyszeli już zarzuty, grozi im do 12 lat więzienia.

  • We wtorek (6 czerwca) po południu na jednej z ulic Brzeźna kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej alfę romeo. Wewnątrz auta było dwóch mężczyzn w wieku 26 i 28 lat, którzy na widok policjantów wyraźnie się zdenerwowali – informuje gdańska policja.  

W wyniku przeszukania osób i samochodu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli narkotyki. Mundurowi weszli także do mieszkań i pomieszczeń gospodarczych, z których korzystali zatrzymani, w jednym z garaży na terenie Gdańska znaleziono 3 kilogramy suszu marihuany.

W czwartek (8 czerwca) 28-letni obywatel Niemiec i 26-letni gdańszczanin zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty udziału w obrocie znacznej ilości narkotyków.

  • Po zakończeniu czynności procesowych w prokuraturze 28-letni sprawca został doprowadzony do sądu, gdzie sędzia na wniosek śledczych zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące. Wobec 26-latka z Gdańska prokurator zastosował dozór Policji i poręczenie majątkowe – podsumowuje policja.

Za udział w obrocie znacznej ilości narkotyków grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...