10.06.2017 08:35 0 mat. prasowe / redakcja

Nocny Bieg Świętojański - najszybsi Kenijczyk i Ukrainka

Źródło: http://gdyniasport.pl

Niepowtarzalny klimat Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim ponownie przyciągnął tłumy. Minutę przed północą z ulicy Kazimierza Górskiego w Gdyni wystartowało ponad 4 tysiące zawodników. Najszybszy okazał się Joseph Mumo Mutwanthei z Kenii. Wśród kobiet najlepsza była Ukrainka Olga Skrypak.

  • Po raz kolejny w tym roku pobiegliśmy zupełnie nową trasą. Absolutną nowością była również warta 2500 złotych premia górska, którą ulokowaliśmy na ulicy Kieleckiej – wylicza Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Jako pierwszy 10-kilometrowy odcinek pokonał Joseph Mumo Mutwanthei. Kenijczyk finiszował z czasem 29:36, był również najszybszy na premii górskiej. Drugi był Sirug Dmitra z Ukrainy (29:48), a na najniższym stopniu podium stanął kolejny z Kenijczyków Henry Kemboi (29:51). Najszybszy z Polaków, Paweł Ochal, wbiegł na metę jako siódmy (30:35) – za jego plecami przybiegł Tomasz Grycko (30:41), czyli wielokrotny zwycięzca biegów gdyńskiego cyklu.

Wśród kobiet zwyciężyła pochodząca z Ukrainy Olga Skrypak (34:09). Jako druga linię mety przekroczyła Marina Niemczenko (34:17), również Ukrainka, a trzecia była Olga Ochal z Bydgoszczy (34:32). Szczegółowe wyniki wszystkich uczestników dostępne są na gdyniasport.pl.

Po raz pierwszy w historii PKO Grand Prix Gdyni trasa zahaczyła o Witomino, przez co uczestnicy Nocnego Biegu Świętojańskiego musieli zmierzyć się z wymagającym podbiegiem ulicą Kielecką.

  • Po Biegu Europejskim usłyszeliśmy wiele pozytywnych opinii o nowej lokalizacji startu i mety. I tym razem okolice Narodowego Stadionu Rugby oraz Gdynia Areny sprawdziły się bez zarzutu – podobnie jak premierowa trasa. Zgodnie z przewidywaniami powiew świeżości sprawił, że tegoroczny cykl jest jeszcze ciekawszy od poprzedniego – tłumaczy Marek Łucyk.

Małokacką, Stryjską i Aleją Zwycięstwa zawodnicy dotarli do głównej bohaterki czerwcowego biegu, która uwieczniona została na medalach.

  • Tradycyjnie, na sportowo, obchodzimy święto ulicy Świętojańskiej. To jedna z najpiękniejszych arterii naszego miasta. Nocą można podziwiać ją w pełnej, rozświetlonej krasie. Trudno wyobrazić sobie bardziej wyjątkowe warunki do biegania – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

W piątek (9 czerwca) odbył się również marsz nordic walking, w którym wzięło udział 243 osób. Za nami już trzy z czterech odsłon PKO Grand Prix Gdyni 2017.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...