13.06.2017 12:38 0 Redakcja

Wypadek na złomowisku, na miejsce przyleciał śmigłowiec

fot. Mieszko

Do groźnego wypadku, najprawdopodobniej podczas pracy, doszło na terenie jednego z wejherowskich punktów skupu złomu. Młody mężczyzna z urazami ręki i głowy został przetransportowany do szpitala.

  • We wtorek (13 czerwca) o godzinie 10:37 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło na złomowcu, naprzeciwko hotelu Olimp. Wynikało z niego, że pomocy medycznej potrzebuje młody mężczyzna, który doznał urazi ręki oraz głowy – informuje kpt. Mirosław Kuraś, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

W związku z brakiem wolnych karetek na miejsce poleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

  • Nasze działania polegały głównie na udzieleniu pomocy przedmedycznej, zabezpieczeniu terenu oraz przygotowaniu lądowiska dla śmigłowca LPR – dodaje oficer prasowy.

Ostatecznie jednak udało się zadysponować zespół ratownictwa medycznego, który karetką przetransportował mężczyznę do szpitala.

Z informacji przekazanych nam przez czytelników wynika, że do zdarzenia doszło najprawdopodobniej podczas cięcia złomu, rzekomo wypadkowi towarzyszył również niewielki wybuch.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...