pełna wersja

Pościg z Redy do Suchego Dworu, padły strzały

2017-06-13 14:31
Pościg z Redy do Suchego Dworu, padły strzały
Archiwum - KWP Gdańsk

Do 5 lat więzienia grozi 31-letniemu kierowcy renault, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Redzie. Policjanci rozpoczęli pościg, który przebiegał między innymi przez Wejherowo, a zakończył się dopiero na terenie Suchego Dworu. Mundurowi byli zmuszeni użyć broni palnej.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy poranek, około godziny 6:00 na ulicy Puckiej w Redzie. Wejherowscy policjanci chcieli skontrolować dostawcze renault, kierowca nie zastosował się jednak do poleceń i odjechał w kierunku Wejherowa. Wówczas rozpoczął się pościg. W działaniach uczestniczyło kilka radiowozów, kierowca zatrzymał się dopiero w Suchym Dworze (powiat pucki), gdy mundurowi zdecydowali się na użycie broni palnej.

Okazało się, że sprawca nie miał uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu cofnięte, ponadto był poszukiwany pięcioma zarządzeniami sądu, między innymi za kradzieże i włamania. Kierowca odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie do policyjnego pościgu doszło również na ulicach Gdyni. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj.

Redakcja


skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (12)

.... 2017.06.13 17:50
Oceń:

Policjanci jak zarysuja radiowóz to mają mnóstwo problemów w związku z tym wolą za nim jechać bo w imię czego mają ryzykować...
Za 2500 PLN

Marian z Kocborowa 2017.06.13 17:59
Oceń:

Jak by jechali przed nim to by uciekali.

Wiem 2017.06.15 18:27
Oceń:

Dobre jechali za nim aż się skończy paliwo.

magik1234 2017.06.13 16:58
Oceń:

Jechali przez Fenikowskiego w Wejherowie i z tego co widziałem to w środku obok kierowcy siedział drugi koleś, a wyglądali na bardzo spokojnych w tej kabinie; )

sprzedam 37m2 na Fenikowskiego 2017.06.13 17:58
Oceń:

Spokojnie sobie jechali w tej kabinie. To to był pościg czy piknik na polanę Jakubową?

FALCO MIX 2017.06.13 15:24
Oceń:

Ach te nasze łapciuchy nieroby z policji!!!!!

Megi 2017.06.13 15:19
Oceń:

To ten, który uciekał Renault'em przez fenikowskiego? Tylko trasa mi się nie zgadza

mefisto 2017.06.13 15:12
Oceń:

Weźcie się w końcu za ta Rede bo tu jest coraz gorzej na drogach! Co chwile jakieś akcje i pełno szarzujacych palantow!

Julek 2017.06.13 15:02
Oceń:

No tak. Nietutejszy i nie znał okolicy. Dlatego go złapali. Pościg przez kilka powiatów kierowcy nie znającego dróg, dowodzi nieudolności policji.

pikuś 2017.06.13 16:04
Oceń:

A jaki mieli zatrzymać osobówkami dostawczaka mądralo?

El Polo Loco 2017.06.13 15:17
Oceń:

Wjechał z powiatu wejherowskiego do puckiego, faktycznie pościg przez kilka powiatów xdd