pełna wersja

Coraz gorsze powietrze w Wejherowie

2017-06-14 12:41
Coraz gorsze powietrze w Wejherowie
fot. archiwum

Władze miasta opublikowały raport na temat stanu powietrza, jakim w 2016 roku oddychali wejherowianie. Okazuje się, że dopuszczalne normy zostały przekroczone. Stąd apel magistratu do mieszkańców, aby m.in. nie palili śmieci i korzystali z autobusów.

Dane z „Rocznej oceny jakości powietrza w województwie pomorskim za rok 2016”, sporządzonej przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, nie napawają optymizmem. Wedle dokumentu opublikowanego na stronie internetowej wejherowskiego urzędu miasta, jakość powietrza w roku 2016 względem poprzedniego pogorszyła się w zakresie zanieczyszczenia pyłem PM10 i zawartością benzo(a)pirenu. Średnia z minionego roku przekroczeń normy zanieczyszczenia powietrza wyniosła 43 dób, podczas gdy dopuszczalna ilość to 35. Dla porównania, w roku 2015 było to 28 dób.

Dlatego urzędnicy przypominają, że wdychając zanieczyszczone powietrze, każdy wejherowianin jest narażony na choroby i inne dolegliwości. Osłabiony organizm jest również bardziej podatny na choroby wirusowe i bakteryjne. Stąd apel władz Wejherowa do mieszkańców miasta.

Przypomnijmy, pod koniec kwietnia miejscowy samorząd postanowił tym, którzy zdecydują się na wymianę starych pieców, nie podwyższać czynszu. Będzie też można pozyskać dofinansowanie na pozbycie się przestarzałych urządzeń. O tym pisaliśmy tutaj.

Redakcja/wejherowo.pl


skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (16)

Ktoś 2017.06.16 14:29
Oceń:

Polecam kontrolować, zwłaszcza zimą, ogródki działkowe na Sucharskiego.

........... 2017.06.15 19:19
Oceń:

Zimą koło Lidla przy ulicy Ofiar Piaśnicy z budynków leciał tak ciemny dym ,że przesłaniał skrzyżowanie....Może metodą na trucicieli byłoby nagrywanie na telefon i częstsze kontrole.Nie jestem milionerem mieszkam w bloku dość mam mówienia, że palenie śmieci powodowane jest biedą....

anhol 2017.06.15 14:29
Oceń:

koniecznie trzeba na ulicy rzeznickiej i przy kosciele sw leona swiatla dla pieszych usprawni to ruch samochodowy

sa 2017.06.15 09:32
Oceń:

To czemu chcą wybudować drogę przez Puszczę Darżlubską i puścić ruch na Hel przez ulicę Chopina? Ma być jeszcze gorzej?

fuck 2017.06.14 23:10
Oceń:

Zdjęcia niczym WTC po zamachu ;)

s6 2017.06.14 16:28
Oceń:

cała krajowa 6 stoi w korku, bo nie ma synchronizacji świateł...ot powód całego świństwa

niki 2017.06.15 10:48
Oceń:

Faktycznie to mogłoby pomóc rozwiązać ten problem. Ale niestety pewnie chodzi o to, by kierowcy jeździli wolniej. A tak mogliby setką jechać przez Wejherowo. Więc koło się zamyka.

FALKO NINE SIX MC 2017.06.14 16:21
Oceń:

a poco zescie tak ludzi otumanili ze mozna dostac dotacje na nowy lepszy piec ? no po co ta propaganda byla ? podlonczenie do OPEC sie nie oplaca dlugo trwa duzo kosztuje i rachunki sa duże a piec gazowy to jest chyba dla pracownikow magistratu moze ich stac na GAZ ? ludzie chcieli zmienic piece na pelet znajomi chodzili pytali i okazało sie ze te wasze propagandy to tylko nabijanie ludzi w butelke a więc czemu kupic nowoczesny piec i drozszy opał jak dofinansowanie nie ma ?

Lechu 2017.06.14 15:03
Oceń:

My wejherowianie do autobusów a reszta tranzytem wschód-zachód zachód-wschód przez Wejherowo i to na "czerwonej fali" TRISTARA. Statystyka i słupki.... nieładnie.

m 2017.06.14 14:53
Oceń:

Dajcie nam więcej kasy - to bedziemy palić gazem i jeździć hybrydami

Co cię bawi 2017.06.14 14:42
Oceń:

To moze baranie mają nie budować i nie remontować ulic? Najlejej wszysko rozwalić i wrócić do epoki kamienia łupanego. Bedzie ekologicznie. A rower metropolitalny rozwiąże problem w zimie, kiedy śnieg i mróz he he. Kiedy ludzie najwiecej w piecach palą.

WTF 2017.06.14 13:11
Oceń:

To teraz niech pokażą kto, z urzędasów nie jeździ, do urzędowego pałacu samochodem...? :D

P.S. Straż miejska nie widzi na monitoringu, jak na Iwaszkiewicza kłęby dymy idą z zakładu mechaniki...?

Berg 2017.06.15 00:44
Oceń:

Potwierdzam. Strasznie trują powietrze i mają gdzieś ludzi z sąsiedztwa. Na 100% palą odpady z zakładu bo dym jest czarny i duszący.

rozbawiony 2017.06.14 13:07
Oceń:

I dlatego mądre głowy w UM rozbudowują ulice dla samochodów i nie chcą wejść w rower metropolitalny :D Ciąg przyczynowo-skutkowy na najwyższym poziomie...

Co cię bawi 2017.06.14 14:40
Oceń:

To moze baranie mają nie budować i nie remontować ulic? Najlejej wszysko rozwalić i wrócić do epoki kamienia łupanego. Bedzie ekologicznie. A rower metropolitalny rozwiąże problem w zimie, he he. Kiedy ludzie najwiecej w piecach palą.

rozbawiony 2017.06.15 09:11
Oceń:

Gratuluję kultury wypowiedzi. Opowiedz jeszcze o tych strasznych zimach w Wejherowie? Ile dni ostatnio leżał śnieg?