14.06.2017 14:55 0 Redakcja

Jerz Igor odwiedzi Rumię i zachęci dzieci do czytania

Źródło: facebook.com/JerzIgor/

Jerz Igor to dwuosobowa postać śpiewająca i grająca na wielu instrumentach. Stworzyli ją Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz – muzyczny duet znany z zespołów takich jak: Profesjonalizm, Paula i Karol, Pink Freud czy Polonezy. Artyści, których twórczość skierowana jest do najmłodszych, wystąpią 17 czerwca w rumskiej Stacji Kultura.

  • Na wydarzenie zapraszamy wszystkie dzieci, które posiadają swój osobisty Paszport Małego Czytelnika, założony w ramach akcji „Z książką na start” oraz pozostałe, które chciałyby taki paszport dopiero założyć - zachęcają pracownicy Stacji Kultura w Rumi.

Dostrzegając brak muzycznych propozycji dla najmłodszych, twórcy Jerza Igora postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i nagrali debiutancką "Małą Płytę", zawierającą kołysanki i piosenki o snach, adresowane nie tylko do najmłodszych słuchaczy, ale również ich rodziców. Swoją twórczością cieszą całe rodziny już kilka lat.

  • Koncert odbędzie się w sobotę (17 czerwca) o godzinie 16:00. Zapraszamy do Stacji Kultura, na dworcu w Rumi, wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Ważna informacja, wstęp na koncert jest bezpłatny, a podczas występu można śmiać się i biegać - podkreślają organizatorzy.

Koncert organizowany jest w ramach akcji "Z książką na start", który realizuje wspólnie Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi oraz Fundacja Metropolia Dzieci. Inicjatywa polega na tym, że podczas pierwszej wizyty w bibliotece Młody Czytelnik otrzymuje pakiet startowy, w nim m.in. Kartę do Kultury, darmową książkę dopasowaną do jego wieku i zainteresowań oraz Paszport Biblioteczny, do którego będzie wbijana pieczątka za każdym razem, gdy odwiedzi jedną z bibliotek biorących udział w projekcie. Gdy dziecko uzbiera 10 pieczątek, otrzyma imienny dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania.

Więcej szczegółowych informacji o projekcie można znaleźć na tej stronie.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...