18.06.2017 15:30 0 Redakcja/miastopuck.pl

Za rok pucka zieleń zmieni się nie do poznania

Źródło: miastopuck.pl

Powstaną place zabaw, miejsca dla seniorów, a także obiekty upamiętnienia historii miasta i teren do wystawiania dzieł sztuki. Tak mają wyglądać puckie skwery i park. W mieście rozstrzygnięto konkurs na opracowanie modernizacji terenów zielonych.

Wyniki konkursu na opracowanie koncepcji zagospodarowania Parku Przyjaźni i trzech skwerów przy ul. Nowy Świat ogłoszono w miniony wtorek (13 czerwca). Jednocześnie zwycięzcom zostały wręczone nagrody pieniężne.

Członkom sądu konkursowego najbardziej do gustu przypadł pomysł Pauliny Jachyry – Wilk z Warszawy. Otrzymała 5 tysięcy złotych oraz zaproszenie do negocjacji opracowania dokumentacji projektowej nowego oblicza zieleni miejskiej w Pucku.

  • Zwycięska praca spełnia wytyczne konkursu i dobrze wpisuje się w charakter miasta – podaje serwis prasowy Pucka. - Na terenach przedmiotowego opracowania planowane jest podjęcie takich działań jak: zmiana nawierzchni, poprawa oświetlenia, stworzenia miejsc integrujących społeczeństwo tj. plac zabaw, plac dla seniorów, siłowania, gry towarzyskie, plac do gry w bule, oprócz tego koncepcja zakłada stworzenie miejsc upamiętnienia Dziejów Pucka oraz miejsc skłaniających do przemyśleń i zadumy, zaproponowano wprowadzenie nowatorskich technologii takich jak: trampoliny miejskie, interaktywne urządzenia emitujące dźwięki, szumiące elementy małej architektury, cymbałki plenerowe, dodanie ogrodów o różnych formach geometrycznych, ogrodów zapachów i barw – wyliczają przedstawiciele miasta.

Ponadto zaplanowano również miejsca na prezentacje sztuki i mebla miejskiego, a koncepcja nie sprawia trudności wykonawczych i nie generuje niepotrzebnych kosztów.

Druga nagroda w kwocie 3500 złotych przypadła Jakubowi Figlowi z Gdańska i Filipowi Kuraszowi z Gdyni. Trzecie miejsce i 2000 złotych przypadły firmie „Bros” Piotr Porosz z Poznania.

  • Zwycięzcy konkursu zobowiązani są do szczegółowego opracowania projektu do 29 grudnia 2017 roku – podaje pucki magistrat. - Realizację inwestycji, na podstawie wykonanej dokumentacji, planuje się zakończyć do 30 czerwca 2018 roku

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...