16.06.2017 15:00 0 Redakcja

Dwa zderzenia osobówek z ciężarówkami, są ranni

Wypadek w Przetoczynie - fot. Vicaro

Do dwóch podobnych, groźnych wypadków drogowych doszło w piątek (16 czerwca) w okolicach godzin południowych na drogach powiatu wejherowskiego. Samochód osobowy zderzył się z ciężarowym, zarówno na trasie Rumia – Łężyce jak i w Przetoczynie. Trzy osoby zostały poszkodowane, jedna trafiła do szpitala.

Do pierwszego wypadku doszło około godziny 12:00 na ulicy Kamiennej w Rumi, na trasie do Łężyc, gdzie zderzył się samochód osobowy i śmieciarka.

  • Jedna osoba została poszkodowana, pierwszej pomocy udzielili jej strażacy, następnie pod opieką ratowników pogotowia została zabrana do szpitala – relacjonuje ktp. Mirosław Kuraś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

Godzinę później do podobnego zderzenia, również osobówki z samochodem ciężarowym, doszło w Przetoczynie na ulicy Wielkopolskiej.

  • Poszkodowane zostały dwie osoby, które o własnych siłach opuściły pojazdy – podaje strażak. - Pierwszej pomocy również udzielili strażacy, następnie zajęła się nimi załoga pogotowia ratunkowego.

Tego samego dnia doszło również do dwóch zdarzeń drogowych w powiecie puckim, o czym pisaliśmy tutaj - wypadek w Celbowie oraz tutaj - wypadek w Połczynie.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...