19.06.2017 10:50 0 Redakcja/TTM

Bez dzika, ale z TK Chopin, czyli sobótka w Tupadłach

TTM

Już po raz czwarty mieszkańcy sołectwa Tupadły w gminie Władysławowo wspólnie z turystami bawili się w ramach tradycyjnych obchodów Nocy Kupały. W tym roku oprócz dobrej zabawy, festyn był także okazją do poznania m.in. oferty telewizji kablowej Chopin, która już po wakacjach zawita do tamtejszych domostw.

Mieszkańcy sołectwa Tupadły wraz goszczącymi we Władysławowie turystami bawili się wspólnie na sobótkowym festynie (17 czerwca) z okazji zbliżającej się najkrótszej nocy w roku.

  • Były kiełbaski, słodkości, w tym roku nie udało się przyrządzić dzika, ale najważniejsza jest dobra zabawa – zaznacza miejscowy sołtys Alojzy Stenzel.

  • Każde sołectwo i rada osiedla otrzymuje środki na zorganizowanie, czy to festynu, czy dnia dziecka, czy to sobótek – wyjaśnia Roman Kużel, burmistrz Władysławowa. - Na tych wydarzeniach frekwencja dopisuje, to bardzo dobra forma spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, a także z turystami, którzy już pojawiają się nad morzem.

To również okazja, by dowidzieć się, co zmieni się w okolicy, ponieważ w Tupadłach niebawem będzie można podłączyć się do sieci telewizji kablowej Chopin, która podczas festynu zaprezentowała swoją ofertę.

  • Oferujemy telewizję cyfrową, internet i telefonię stacjonarną, a także internet i telefonię mobilną – wyjaśnia Agnieszka Lesner z biura obsługi klienta Telewizji Kablowej Chopin.

Pierwsze przyłączenia do sieci kablowej zaplanowano na wrzesień tego roku.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...