30.07.2017 14:30 0 Redakcja

W Świecinie znów nastanie średniowiecze

Fot. L. Spigarski/archiwum

Zwiedzanie obozu warownego z czasów późnego średniowiecza, pokazy średniowiecznych rzemiosł, strojów, uzbrojenia i musztry – to tylko niektóre atrakcje towarzyszące imprezie, której punktem kulminacyjnym będzie inscenizacja bitwy pod Świecinem.

Impreza będzie lekcją żywej historii, ale również dobrym sposobem na spędzenie sobotniego popołudnia. Tak czy inaczej, nie powinno tam zabraknąć miłośników historii – starszych i młodszych. Będzie można przenieść się w czasie do XV wieku i poczuć atmosferę dawnych dziejów. Zaplanowano również pokazy sztuki fechtunku i sprawności jeździeckiej. Sporych emocji z pewnością dostarczą turnieje rycerskie.

Preferujemy zachowanie realiów historycznych przez cały okres pobytu, ważna też dla nas jest dobra atmosfera panująca w obozie, dlatego prosimy o dostosowanie się do regulaminu (będzie umieszczony na bramie wjazdowej) i zaleceń oboźnych – informują organizatorzy.

W planach jest również zorganizowanie gry terenowej, turnieju łuczniczego i walki na miecze.

Impreza w Świecinie odbędzie się w sobotę 5 sierpnia. Dzień otwarty w obozowisku potrwa w godzinach od 13:00 do 19:00, natomiast bitwę zaplanowano na godzinę 15:00. Patronami medialnymi tego wydarzenia są Nadmorski24.pl, Telewizja TTM i Radio Norda FM.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...