31.07.2017 10:20 0 Redakcja

Tak było na Festynie Letnim – tłumy na występie Afromental

Rozmaite stoiska, występy artystyczne, konkursy z nagrodami i koncerty prawdziwych gwiazd – między innymi te atrakcje czekały na uczestników Festynu Letniego w Wejherowie. Największym zainteresowaniem cieszył się występ zespołu Afromental. Wydarzenie było także okazją do złożenia życzeń redakcji Radia Norda FM, które świętowało drugie urodziny.

Niedzielna impreza (30 lipca) przyciągnęła do Parku Miejskiego tysiące osób. Wszystko zaczęło się od wyzwań sportowych, które przygotował Wejherowski Klub Kulturystyczny i Sportów Siłowych „Apollo”. Chętni mogli się przekonać na własnej skórze, czym jest crossfit.

  • Są to zajęcia funkcjonalne, praca na własnym ciężarze ciała z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Tu nie ma ograniczeń, jest wszystko: pompki, przysiady, brzuszki, piłki lekarskie, podciąganie, a nawet pływanie. Nie ma monotonii, dlatego jest tak ciekawie – przekonywał Bartłomiej Szreder z klubu „Apollo”.

Nie zabrakło także atrakcji przeznaczonych dla najmłodszych. Dzieci mogły korzystać między innymi z dmuchańców, trampolin czy stoiska z tatuażem. Następnie do wspólnej zabawy zapraszali pociechy artyści z Centrum Uśmiechu.

Kolejną atrakcją był występ Kabaretu Dno, który bawił publiczność skeczami z dawnego i nowego repertuaru. Była również muzyka i błyskotliwe teksty, które wywoływały uśmiech u wszystkich, bez względu na wiek. Następne na scenie pojawił się gdyński zespół Mitra. Formacja zachęcała do tańca w rytm rockowo-bałkańskich brzmień.

Wkład w organizację Festynu Letniego miało także Radio Norda FM, które świętowało drugie urodziny w eterze. Redakcja zaprezentowała studio terenowe i rozstrzygnęła konkurs „Pokaż, gdzie słuchasz Nordy!”, przyznając zwycięzcom nagrody. Odbyły się również konkursy i okolicznościowe atrakcje.

Gwiazdą wieczoru był zespół Afromental, który wkroczył na scenę około godziny 21:00. Występ przyciągnął kilka tysięcy osób. Pełną galerię zdjęć z koncertu można zobaczyć pod tym linkiem.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wejherowskie Centrum Kultury we współpracy z Radiem Norda FM.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...