04.08.2017 09:41 0 Redakcja / materiały prasowe

Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza na imprezy plenerowe

Sierpień jest miesiącem obfitującym w wiele darmowych imprez plenerowych, skierowanych zarówno do mieszkańców jak i turystów. Oferta kulturalna proponowana przez Wejherowskie Centrum Kultury jest na tyle szeroka, aby zadowolić gusta nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Pierwsze z sierpniowych wydarzeń skierowane jest do dzieci, bo już w najbliższą niedzielę 6 sierpnia o godz. 15:00 w Parku Miejskim pojawi się Miasteczko Zabaw Niezwykłych. Jest to wydarzenie realizowane w ramach projektu „Magiczny świat Książek Astrid”.

  • Pamiętacie przygody Pippi i Dzieci z Bullerbyn? W naszym miasteczku będzie można bawić się jak oni. Zapraszamy do poszukiwania skarbów i chodzenia po linie. Zachęcamy również do przebrania się w kostiumy postaci z książek Astrid. W przypadku deszczu animacje odbędą się w Filharmonii Kaszubskiej - zachęca Zbigniew Gach z Wejherowskiego Centrum Kultury.

Tego samego dnia o godzinie 17:00 na Małej Scenie Parku Miejskiego wystąpi Teatr Lalki Tęcza w Słupsku. Aktorzy przygotowali wyjątkowy, interaktywny spektakl pt. „Przygody Kubusia”. Najmłodsi wpływają na losy głównego bohatera i razem z nim poznają wyjątkowe postacie, które uczą i bawią. Oba wydarzenia gwarantują udane popołudnie dla całej rodziny.

W następną niedzielę 13 sierpnia, zrobi się w Wejherowie głośno za sprawą zespołu Foliba. O 13:00 na Placu Jakuba Wejhera odbędą się warsztaty gry na bębnach afrykańskich, podczas których zespół będzie uczył podstawowych uderzeń i techniki gry na dundun i djembe. Ilość miejsc jest ograniczona, zapisy odbywają się pod adresem mailowym: [email protected] W przypadku deszczu warsztaty odbędą się w Sali Konferencyjnej Filharmonii Kaszubskiej.

Jednak to nie koniec atrakcji z zespołem Foliba, ponieważ jeszcze tego dnia o godzinie 17:00 wykonają koncert w Parku Miejskim. Ich niecodzienne instrumenty i wielobarwne struktury rytmiczne stworzą wyjątkową energię i przeniosą słuchaczy do dzikiej Afryki.

Ostatnim wydarzeniem plenerowym pierwszej połowy sierpnia (wtorek 15 sierpnia) jest Potańcówka Przedmiejska. Warszawski Teatr Pijana Sypialnia zaprasza do wspólnej zabawy wszystkich mieszkańców i gości bez względu na wiek.

  • Polka, walczyk, sztajer i fokstrot - to tylko niektóre z tańców, których będziemy mogli nauczyć się pod kierunkiem artystów z Teatru Pijana Sypialnia. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia, wystarczą wygodne buty - zapewnia Zbigniew Gach.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Szczegółowe informacje na temat wymienionych przedsięwzięć można znaleźć na stronie wck.org.pl.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...