08.08.2017 09:31 0 Redakcja

Wojciech Malajkat odwiedzi Redę

Fot. materiały prasowe

Rektor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, ale przede wszystkim znany i lubiany aktor. Tak krótko można scharakteryzować Wojciecha Malajkata, który będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Redzie.

Spotkanie z popularnym aktorem będzie prawdziwą gratką dla miłośników kina i dobrej książki. Obędzie się ono w ramach cyklu „Rozmowy o książce”. Już teraz warto sobie zarezerwować wolny czas na sobotę 12 sierpnia (godz. 12:00), by odwiedzić redzką bibliotekę i wziąć udział w spotkaniu.

Wojciech Malajkat urodził się 16 stycznia 1963 roku w Mrągowie. Jest polskim aktorem teatralnym i filmowym, prezenterem telewizyjnym i pedagogiem. W 1986 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej i Telewizyjnej w Łodzi. Od stycznia 2009 roku był dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Syrena w Warszawie. Od 2010 roku posiada tytuł profesora sztuki teatralnej. Z dniem 1 marca 2014 roku, decyzją władz samorządowych Warszawy, do których należy teatr, funkcję dyrektora naczelnego tej sceny przejął Jakub Biegaj, ale Malajkat pozostał w kierownictwie Syreny jako dyrektor artystyczny. W dniu 20 marca 2016 roku wybrano go rektorem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na kadencję 2016–2020. Wystąpił w kilkudziesięciu filmach, serialach i sztukach teatralnych.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...