04.08.2017 16:20 0 Redakcja/pomorska.policja.gov.pl

Zdradziła go nerwowość – miał przy sobie narkotyki

Zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z Wejherowa zatrzymali do rutynowej kontroli kierowcę volkswagena passata. Okazało się, że nie tylko prowadził on samochód pod wpływem substancji odurzających, ale również miał przy sobie narkotyki.

Mundurowi z wejherowskiej drogówki pod koniec lipca prowadzili kontrolę pojazdów na ul. Grunwaldzkiej w Rumi. Podczas tych działań zatrzymali kierowcę volkswagena passata.

Funkcjonariusze zwrócili uwagę na zdenerwowanie kierowcy. Zauważyli też, że sięgał po paczkę papierosów, która leżała na siedzeniu, po czym kurczowo trzymał ją w dłoni. Gdy policjanci poprosili o pokazanie paczki, okazało się, że 35-letni mężczyzna ukrył w niej woreczek z amfetaminą. Ponadto, po dokładniejszym sprawdzeniu samochodu, mundurowi znaleźli pod dywanikiem kierowcy marihuanę.

Mężczyzna został poddany badaniu narkotestem, który wstępnie wykazał, że był on pod wpływem substancji zabronionych, dlatego też została pobrana od niego krew do analizy, by dokładnie sprawdzić stężenie środka psychoaktywnego w jego organizmie. Policjanci zatrzymali 35-latka oraz zabezpieczyli jego samochód – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Kierowca został przesłuchany, a o jego ewentualnej winie zadecyduje sąd. Posiadanie narkotyków jest przestępstwem, za które można trafić do więzienia na trzy lata.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...