pełna wersja

Śmiertelny wypadek na DK6 w Wejherowie

2017-08-07 20:45
Śmiertelny wypadek na DK6 w Wejherowie
fot. TTM

Do kolejnego tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek (7 sierpnia), około godziny 19:00, na drodze krajowej numer sześć w Wejherowie. Samochód dostawczy zderzył się z motocyklem. Zginęła jedna osoba.


Aktualizacja - 9 sierpnia godzina 13:00

Ze wstępnych informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy wynika, że 34-latek kierujący mercedesem sprinter z przyczepą, jadąc w kierunku Redy, podczas wykonywanego manewru skrętu w lewo najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa 40-letniemu motocykliście, który jechał w kierunku Lęborka - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. - Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy mercedesa, był trzeźwy. Dodatkowo została mu pobrana krew do analizy - dodaje.


Jak wynika z informacji przekazanych przez policję, na ulicy Gdańskiej w Wejherowie, a dokładniej na wysokości tzw. "Zrywu", motocykl zderzył się z przewożącym przyczepkę samochodem dostawczym. Pomimo podjętych przez służby działań ratowniczych, śmierć na miejscu poniósł młody mężczyzna będący kierowcą jednośladu. Motocyklem podróżowała również 34-letnia kobieta, która z ciężkimi obrażeniami ciała, ale przytomna, została przetransportowana do szpitala. Kierowcy dostawczaka nic się nie stało.

Obecnie nie wiadomo, co były przyczyną wypadku. Szczegółowe okoliczności zdarzenia zbada wejherowska policja pod nadzorem tutejszej prokuratury.

fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM

Przypomnijmy, że tego samego dnia, około godziny 3:00, do równie tragicznego zdarzenia doszło w gminie Luzino. Na ulicy Ofiar Stutthofu, pomiędzy Barłominem a Wyszecinem, samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewa. Zginęła jedna osoba. Więcej o tym zdarzeniu pisaliśmy tutaj

Redakcja


skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (53)

Magda 2017.09.11 14:34
Oceń:

do tej pory w Luzinie mamy żałobę po Mariuszu ;( pamiętamy [*]

Adam 2017.09.08 06:51
Oceń:

Jak by jechał przepisowo czyli 30 to nie byłoby tego artykułu.

AK 2017.08.17 18:20
Oceń:

Mariusz [*] [*] [*] Na zawsze w moim sercu [*}

Koleżanka 2017.08.11 10:40
Oceń:

Mariusz spoczywają w spokoju [*]

Hmm 2017.08.10 06:57
Oceń:

Słuchajcie , mam pytanie do jakiego wieku czlowiek jest młody? Raz na tej stronie czytam ze motocyklista był młody, a drugi raz ze 40 lat? Pytam wiec, do jakiego wieku sie okresla mlodosc?

Akman 2017.08.16 20:42
Oceń:

Jak będziesz mieć 30 lat to sam ocenisz czy 40 lat to dużo czy nie :)

arkuz 2017.08.10 15:23
Oceń:

To kwestia względna, ale w moim otoczeniu nawet o 50-latkach, gdy dotknie ich śmierć, mówi się, że to był stosunkowo młody facet. Starsze osoby to raczej dopiero po 60.

Sad 2017.08.10 13:10
Oceń:

Młodość to stan ducha :)

ziomal 2017.08.09 19:49
Oceń:

Ze wstępnych informacji uzyskanych przez funkcjonariuszy wynika, że 34-latek kierujący mercedesem sprinter z przyczepą, jadąc w kierunku Redy, podczas wykonywanego manewru skrętu w lewo najprawdopodobniej nie ustąpił pierwszeństwa 40-letniemu motocykliście, który jechał w kierunku Lęborka

I po co było minusować?

Andrzej 2017.08.09 14:37
Oceń:

Dziekuje Panu redaktorowi ze po moim telefonie i rozmowie usunal konentarze ludzi ktorzy maja chyba problemy sami z soba
Bo jak mozna pisac tak bezmyslne rzeczy i nie zastanawiac sie co czuje rodzina i przyjaciele

Nadmorski24.pl 2017.08.09 13:11
Oceń:

Do Czytelników.

Staramy się na bieżąco moderować komentarze zamieszczane pod artykułem. Każdy ma możliwość wypowiedzenia się na temat zdarzenia, natomiast wulgarne bądź obraźliwe stwierdzenia są usuwane.

Przy okazji przyłączamy się do apelu czytelników, którzy proszą o rozwagę i szacunek do drugiego człowieka. Należy również pamiętać, że w internecie nikt nie jest anonimowy. Tutaj również obowiązuje prawo.

Z poważaniem,
Redakcja.

DO REDAKCJI 2017.08.09 12:22
Oceń:

JAK PUBLIKUJECIE TAKIE ARTYKUŁY TO POWINNIŚCIE WYŁĄCZYĆ MOZLIWOŚĆ KOMENTOWANIA ARTYKUŁU - BEZMYŚLNOŚĆ KRÓLUJE, PO CO DAWAĆ MOŻLIWOŚĆ UZEWNĘTRZNIANIA SIĘ OSOBOM, KTÓRE WPIERW MÓWIĄ A PO FAKCIE "MYŚLĄ"

ziomal 2017.08.09 19:51
Oceń:

Nie pisz dużymi literami bo to obraźliwe, poczytaj w necie.

Nadmorski24.pl 2017.08.09 13:08
Oceń:

Do Czytelnika,

Staramy się na bieżąco moderować komentarze zamieszczane pod artykułem. Każdy ma możliwość wypowiedzenia się na temat zdarzenia, natomiast wulgarne bądź obraźliwe stwierdzenia są usuwane.

Przy okazji przyłączamy się do apelu czytelników, którzy proszą o rozwagę i szacunek do drugiego człowieka. Należy również pamiętać, że w internecie nikt nie jest anonimowy. Tutaj również obowiązuje prawo.

Z poważaniem,
Redakcja.

G 2017.08.09 11:19
Oceń:

Ludzie zastanówcie sie zanim coś napiszecie. Postawcie sie na miejscu obu rodzin. Piszecie takie głupoty bo nigdy was nic takiego nie spotkało i łatwo wam oceniać życie innych ludzi. Pomyślcie co byście czuli gdyby to wy uczestniczyli w takim wypadku. Troche empati dla drugiego człowieka.

Znajomy 2017.08.09 01:12
Oceń:

Oszczędźcie sobie głupich komentarzy. Zmarł człowiek i należy się szacunek, bez względu na to czy to jego wina czy nie i czy jechał 50 czy 200. Rodzina straciła bliską osobę, a tutaj "wyścig" kto napisze głupszy komentarz. Spoczywaj w spokoju M.

Andrzej 2017.08.08 22:15
Oceń:

Niektórzy, aż się proszą o cmentarz lub o wózek inwalidzki. Najgorsze, że przy tym narażają innych. W sobotę wracałem z Karwi. Od Krokowej w stronę Wejherowa w obu kierunkach szosa prawie zapchana, mimo tego znalazło się paru wariatów, którzy musieli za wszelką cenę wyprzedzać pojedyncze samochody i to w ryzykowny sposób. Nie jestem pewny czy zyskali nawet pół kilometra. Trudno pojąć, żeby tak wariować dla pół minuty. Czasami można stracić wiarę w ludzi. Zresztą czują się absolutnie bezkarni, nigdy nie widziałem na tym odcinku policji, mimo że doszło tam do wielu tragicznych wypadków. Może kilkanaście lat temu w Lisewie, kiedy stał policjant z "szuszarką".

Andrzej 2017.08.08 22:04
Oceń:

To nie są jedyne wypadki śmiertelne w ostatnich dniach, w Kieleńskiej Hucie zgineła 44-letnia kobieta, której samochód uderzył w drzewo.

d***ss 2017.08.08 14:40
Oceń:

Niestety ale wystarczy się przejechac przez 3miasto zeby zobaczyc ze wiekszosc kierujacych osobówkami nie powinna miec prawa jazdy. Jazda 30 kmh lewym pasem , brak kierunkowskazu itp....

bedo 2017.08.17 13:39
Oceń:

ograniczenie jest do 50 wiec jechali poprawnie. moze chcieli gdzies zawrocic

LwG 2017.08.08 13:07
Oceń:

To ja poproszę Karocę zaprzężoną w sześć koni, bo nie tylko takich ludzi widziałem, ale ZNAM ICH OSOBIŚCIE.

Luka 2017.08.08 13:28
Oceń:

Tylko pozazdrościć... takie motoryzacyjne Białe Kruki. I tylko koni żal.

Wkurzony 2017.08.08 12:07
Oceń:

Konia z rzędem temu kto widział przepisowo jadącego motocyklistę i dwa konie z rzędem, kto widział motocyklistę, który wyjeżdża cicho z osiedla... dlaczego brakuje nam empatii? Może dlatego, że motocykliści robią wszystko by jej nie było.

equino 2017.08.08 13:06
Oceń:

znam takich co jeżdżą zgodnie z przepisami, nie szaleją na drodze i potrafią poczekać na sygnał, że może wyprzedzać. Ale jest kilka czarnych owiec które psują im opinię i niestety są to często młodzi bez prawka lub tacy co dopiero je zrobili i wydaje im się, że złapali byka za rogi...

Pogromca idiotow 2017.08.08 11:41
Oceń:

motocyklista może zginąć nawet przy 30km/h przez osobówkę by przeleciał, a w takiego busa wbija sie ciałem jak w ścianę... d*****

Nnnn 2017.08.08 11:40
Oceń:

Niewiele osób pisze o fakcie że na tym skrzyżowaniu dochodzi codziennie do wielu wymuszen pierwszeństwa i dziwne że obaj kierowcy nie zachowali odrobinę więcej rozsądku. Wiele motocykli śmiga dosłownie w godzinach 19 do późnej nocy, ale też wielu kierowców transitow itp. kieruje w sposób karygodny. Jeżdżę na codzień motocyklem i czy się przeciskam? Tak jade środkiem jak samochody stoją na czerwonym i jak jest miejsce. Z rok na rok motocykli coraz to więcej więc trzeba nauczyć się z nimi jeździć bo motocykl naprawdę może więcej i to nawet w świetle prawa. I nie pisze o prędkościach bo to akurat wszystkich dotyczy ale podjazd do świateł środkiem można i to zgodnie z przepisami zachowując kilka zasad i nie dotyczy 1m zachowanej odległości od pojazdu bo to dotyczy innych użytkowników drogi. I jazda z głową też może skończyć się tragicznie bo jakiś cymbal wyjedzie, przyhamuje itp. Motocykl nawet tyłu nie ma uszkodzone samochód tyle co nic więc nie jechał szybko, wystarczy zobaczyć zderzenie motocyklu z samochodem na YouTube. Przy bardzo dużych prędkościach kawałki motocyklisty zbierali by jeszcze 50 m dalej jak nie więcej.

sowa 2017.08.08 11:02
Oceń:

Motocykle są wszędzie i bez opamiętania kręcą się między samochodami. Przynajmniej są kolejne organy dla potrzebujących.

Opty 2017.08.08 10:27
Oceń:

W tym rejonie (budowy) jest znak zwężenia oraz ograniczenie do 30 km/h !

Obserwator 2017.08.08 09:13
Oceń:

Może i stali tylko kiedy ile czasu po zdarzeniu . Wypadek był o 19 a ja jechałem 19.30 I żadnej policji organizujące objazd nie było

Obserwator 2017.08.08 08:24
Oceń:

Mnie najbardziej dziwi czy Szanowna Policja nie może wysłać jednego radiowozu żeby na skrzyżowaniu z Orzeszkowa inf kierowców i stworzyć objazd . Czy to aż takie trudne?

Mariol 2017.08.08 09:28
Oceń:

Widzisz obserwator chyba byliśmy na innym wypadku bo ja tam widziałem policje która kierowała objazd na Gryfa Pomorskiego.

LGKS 2017.08.08 08:53
Oceń:

Przecież był. Jechałem ok 21 i stali a droga była zamknięta.

Mini 2017.08.08 07:39
Oceń:

To ja powiem z mojego doświadczenia. Nie jeden kierowca motocykl wpierdzielil mi się pod kola popisując się przy tym, a to motocyklista tez powinien zwracać uwagę a nie ze osoba jadąca samochodem ma uważać na nich bo wielcy motocykliści jadą. Nie raz i nie dwa miałam taka sytuacje ze motocyklista jeździł jak szalony wpychal sie pomiędzy samochodami a potem ojejku bo kierowca samochodu wymusił.

1234 2017.08.07 23:12
Oceń:

Ale teraz tam jest plac budowy jak się nie mylę i ograniczenie do 30 i chyba znak zwężenia pasa jezdni

..a 2017.08.07 23:03
Oceń:

Spoczywaj w pokoju, LWG...

equino 2017.08.07 21:31
Oceń:

z tego co pamiętam tam już od wysokości skody jest 50 km/h ograniczenie.... Ciekawe czy kierowca jednośladu jechał coś w okolicy tej prędkości czy zamykał zegar...?

FALKO NINE SIX MC 2017.08.07 21:28
Oceń:

winny powinien siedziec nie w zawieszeniu nie grzywna tylko siedziec dosc morderców na drogach nie widzisz nie potrafisz ocenic odleglosci nie wiesz czy masz pierszenstwo to idz i oddaj prawo jazdy a jak spowodowales wypadek SIEDZIEC !!!!!

Damian 2017.08.08 07:41
Oceń:

Masz rację że być może było to wymuszenie ze strony dostawczaka, ale weź jeszcze pod uwagę prędkość motocykla. Jeżeli koleś jechał motocyklem grubo ponad 100 to trzeba go jeszcze zauważyć. Dzień wcześniej jechałem w tym miejscu szosą(rowerem) i przemknęły koło mnie 2motocykle w tym jedna parka (nie wykluczone że nie ta). Prawie zawału dostałem bo się ich w ogóle nie spodziewałem. Na oko prawie 2-paki. To nie jest normalne. Jeszcze dwa lata temu sam byłem użytkownikiem jednośladu, ale do głowy bi mi nie przyszło rozkręcać maszynę do takich prędkości mając świadomość, że dojeżdżam do skrzyżowania. Widziałem gościa i nie potępiam go bo nie wiem co dokładnie zaszło, ale do cholery motocykliści nie pędźcie tak na złamanie karku, dajcie się zauważyć!!

ziomal 2017.08.07 21:24
Oceń:

Wygląda że dostawczak wymusił pierwszeństwo.

mako 2017.08.07 21:20
Oceń:

Na tym odcinku wszyscy pędza jak oszalali niezależnie czy kierowca samochodu czy motocykla. Przejść przez przejście bywa wyzwaniem bo nie potrafią się ludzie zatrzymać pomimo czerwonego światła dla ruchu pojazdów w obu stronach . Tu zapewne również była nadmierna prędkość lub pojazd zawracający który zasłonił widok dla skręcającego który nie był w stanie ocenić prędkości jednośladu lub w ogóle go nie zauważył . to skrzyżowanie to jakaś masakra jest .

nieśmiertelni mistrzowie kierownicy 2017.08.07 22:06
Oceń:

Skrzyżowanie...?! To skrzyżowanie jest proste, czytelne i z sygnalizacją! Od 12 lat je pokonuję codziennie i nigdy nic mi się nie stało, bo używam mózgu, w przeciwieństwie do imbecyli którzy myślą, że w tych swoich puszkach albo na szlifierkach są nieśmiertelni! I nigdy nie pojmę dlaczego?! Być może mercedes wymusił, być może ofiara leciała 100 na godzinę i mamy skutki! Współczucia dla rodziny i oby ta dziewczyna ze tego wyszła!

Lolo 2017.08.08 07:56
Oceń:

A ograniczenie do 30 stojące pomiędzy pasami ruchu jak byk stoi i zwężenie od prawego pobocza bo roboty drogowe to tego nie widać. Codzienny ryk motocykli na tym odcinku to norma . Mieszkam na osiedlu przy budowie i nie tyczy się to wszystkich jednośladów ale wieczorem jeżdżą jak d***** . Pomimo świateł nagminnie przelatują zarówno osobówki jak i motocykle na czerwonym świetle. Nikt tego nie kontroluje. Jak pod summer baby nie było barierek to bokiem wszyscy jeździli bo po co czekać na czerwonym jak można bokiem śmignąć. A biorąc pod uwagę mercedesa innego uszkodzenia to siła uderzenia była bardzo duża.

Lolo 2017.08.08 07:52
Oceń:

A ograniczenie do 30 stojące pomiędzy pasami ruchu jak byk stoi i zwężenie od prawego pobocza bo roboty drogowe to tego nie widać. Codzienny ryk motocykli na tym odcinku to norma . Mieszkam na osiedlu przy budowie i nie tyczy się to wszystkich jednośladów ale wieczorem jeżdżą jak d***** . Pomimo świateł nagminnie przelatują zarówno osobówki jak i motocykle na czerwonym świetle. Nikt tego nie kontroluje. Jak pod summer baby nie było barierek to bokiem wszyscy jeździli bo po co czekać na czerwonym jak można bokiem śmignąć. A biorąc pod uwagę mercedesa innego uszkodzenia to siła uderzenia była bardzo duża.