08.08.2017 07:55 0 Piotr Klecha Prezes KTS-K GOSRiT Luzino

Rekord frekwencji na Wakacyjnej Lidze Orlik w Kębłowie

Zbliża się do końca ciesząca się rekordowym zainteresowaniem Wakacyjna Liga Orlik. W ubiegłym tygodniu w rozgrywkach organizowanych przez Pawła Hinza i Maksa Graczyka z GOSRiT Luzino rozegrana została przedostatnia kolejka.

Jako pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy w kategorii 2002 i młodsi. Obyło się bez niespodzianki i kolejną statuetkę oraz dwie pizze zgarnęła drużyna lidera tabeli - Rudy Pawlik. Tuż za nimi uplasował się Burmistrz Team, który ma jeszcze teoretyczne szanse wskoczyć na podium klasyfikacji generalnej i wyprzedzić Gwiazdy Team oraz Dzikie Kaczki (obie drużyny mają po 55 pkt), co sprawia iż walka o wicemistrzostwo będzie piekielnie zacięta!

Po tej kolejce tabela ligowa wygląda następująco: 1. Rudy Pawlik, 2. Gwiazdy Team, 3. Dzikie Kaczki, 4. Burmistrz Team, 5. M-Power Team, 6. FC Silvery, 7. Pereki, 8. FC Goldy. Wśród strzelców prowadzi niezmiennie Beniamin Damps - 28 bramek, przed Łukaszem Michałek - 25 oraz Igorem Wiczkowskim – 21. Decydujące starcie już w najbliższy wtorek - godz. 17.00 - Orlik Kębłowo. Musicie tam być!

Następnie odbyły się rozgrywki dla najmłodszych. Tutaj kolejny raz zwyciężyli zawodnicy Coco Jambo Robakowo, wyprzedzając Miszczów. Trzecie miejsce zajęła ekipa FC Nikt Nas Nie Chce - zbierając jednak bardzo dużo punktów dodatkowych, nie straciła kontaktu z czołówką. Ostatni turniej w tym roczniku zapowiada się więc niesamowicie emocjonująco, gdyż 3 zespoły wciąż mają szanse na końcowe zwycięstwo (dzielą je tylko 4 pkt!).

Kolejność przed ostatnią kolejką: 1. Miszcze, 2. Coco Jambo, 3. FC Nikt Nas Nie Chce, 4. FC Barcelonki, 5. FC Kebaby, 6. FC Teletubisie, 7. R. Pawlik Zaplecze. W tabeli strzelców topnieje przewaga Kacpra Mienik - 17 bramek, który wyprzedza nieznacznie Mateusza Sztubińskiego - 15, a także Pawła Ptach - 14. Kto zdobędzie tytuł i szklaną paterę? Tego dowiemy się już w najbliższą środę na Orliku w Kębłowie! Zaczynamy od godz. 9.00.

Jak zawsze najwięcej emocji było w rozgrywkach dla rocznika 1998 i młodsi. Finał zaskoczył chyba wszystkich. Piękne bramki i remis 2:2, rzuty karne i ostatecznie zwyciężyli zawodnicy FC Tiger, którzy pokonali Ulanych Snufferów.

Trzecie miejsce zajęła ekipa Albanii, tuż za nimi uplasowali się Champions, a dopiero na 5 miejscu zostali sklasyfikowani FC Drwale. Takie wyniki sprawiły, że walka zarówno o mistrzostwo, jak i o najniższy stopień podium będzie zacięta do ostatnich sekund tegorocznej edycji.

Warto dodać, że zmaganiom młodych zawodników przyglądał się były znakomity piłkarz i Reprezentant Polski Rafał Kaczmarczyk. Kolejność przed finałową rozgrywką przedstawia się następująco: Albania Team, FC Drwale, Champions U-18, Ulani Snufferzy, Kasztan Wracaj…, FC Tiger, Gula i Przyjaciele, Dwa Samce na….

W wyścigu o tytuł króla strzelców prowadzi Marcin Kędziora - 11 bramek, a tuż za Nim są: Dominik Rietz oraz Szymon Felstau - 10 trafień.

Turniej kończący 3 edycję Wakacyjnej Ligi już w najbliższą środę o godz. 17.00 na Orliku w Kębłowie! Do zobaczenia.

Uroczyste zakończenie tegorocznej edycji ligi odbędzie się w piątek 11 sierpnia o godz. 16.00. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...