12.08.2017 19:52 2 Redakcja

Gryf Wejherowo bez punktów w Pruszkowie

Po emocjonującym meczu II ligi Gryf Wejherowo uległ w Pruszkowie miejscowemu Zniczowi 2:3. Goście mogli to spotkanie zremisować, lecz stracili bramkę w doliczonym czasie gry.

Dla spadkowicza z I ligi, Znicza Pruszków, mecz z Gryfem był spotkaniem, w którym stawką były pierwsze punkty w sezonie. Z kolei Gryf Wejherowo chciał się pokazać z jak najlepszej strony i zrehabilitować za porażkę 0:2 przed własną publicznością z beniaminkiem, GKS 1962 Jastrzębie.

Już w 4. minucie prowadzenie objęli gospodarze, a bramkę zdobył Patryk Kubicki. Na odpowiedź Gryfa nie trzeba było długo czekać. W 10. minucie do bramki gospodarzy piłkę posłał Jacek Wicon. Rezultat remisowy utrzymywał niemal do końca I połowy spotkania. W doliczonym czasie gry Znicz zdążył jednak ponownie zdobyć gola. Dokonał tego Piotr Klepczarek, a gospodarze schodzili do szatni z jedną bramką przewagi.

W II połowie wejherowianie udowodnili, że przyjechali do Pruszkowa po komplet punktów, a pokonanie spadkowicza z I ligi jest jak najbardziej możliwe. Gospodarze skupili się głównie na defensywie, przez co akcje Gryfa dość długo kończyły niepowodzeniem, aż do 71. minuty. Wtedy to bramkę wyrównującą na 2:2 zdobył Hieronim Gierszewski.

Rezultat remisowy utrzymywał się bardzo długo, bo niemal do końca spotkania. Niestety, podobnie jak pod koniec I połowy meczu, również i w doliczonym czasie II części spotkania piłkarzom Gryfa zabrakło zimnej krwi. Brak koncentracji i dokładności w obronie wykorzystali gospodarze, w ostatniej chwili zapewniając sobie zwycięstwo. Bramkę na wagę wygranej dla miejscowych zdobył Paweł Tarnowski.

Znicz Pruszków: Misztal – Czarnowski, Długołęcki, Klepczarek, Rackiewicz – Michalak, Machalski – Kubicki, Smoliński, Włodyka – Kucharski. Rezerwowi: Olczak – Dworzyński, Ścibko, Tarnowski, Paliszewski, Podliński, Stryjewski.

Gryf Wejherowo: Ferra – Brzuzy, Banaszak, Kołc, Goerke – Nadolski, Wicon – Gabor, Gierszewski, Maciejewski – Kamiński. Rezerwowi: Duda – Małolepszy, Wicki, Solarczyk, Regliński, Koszałka, Łysiak.

Sędzia: Piotr Łęgosz (Włocławek)