29.09.2017 14:09 5 Redakcja

Algierczycy, którzy mieli molestować 14-latkę, oskarżeni

Fot. Archiwum/KWP Gdańsk

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, do Sądu Rejonowego w Gdyni wpłynął akt oskarżenia przeciwko dwóm obywatelom Algierii. Zarzuty obejmują przestępstwa o charakterze seksualnym, których zatrzymani mieli się dopuścić wobec 14-latki.

Przypomnijmy, że dwóch algierczyków zatrzymano 31 lipca po informacji o tym, że dzień wcześniej mieli się dopuścić molestowania 14-letniej mieszkanki Gdyni. Nastolatka miała być zatrzymana nieopodal swojego miejsca zamieszkania. Więcej o tej sprawie pisaliśmy w tym artykule.

Mężczyźni, wykorzystując bezradność pokrzywdzonej oraz niezdolność zrozumienia ich zachowania, wspólnie i w porozumieniu doprowadzi ją do obcowania płciowego oraz do poddania się innej czynności seksualnej – czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Zatrzymani w toku śledztwa nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt. Obu mężczyznom grozi 12 lat więzienia. Ich sprawą będzie zajmował się Sąd Rejonowy w Gdyni, IX Wydział Karny.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...