03.10.2017 16:33 4 Redakcja

Wejherowianin potrącił motocyklistę, stracił prawo jazdy

fot. KMP Sopot

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na ulicach Sopotu. Kierujący osobówką mieszkaniec Wejherowa potrącił motocyklistę. Kierowca jednośladu został przetransportowany do szpitala.

Na skrzyżowaniu Al. Niepodległości z ul. Wejherowską w Sopocie, w niedzielny wieczór (1 października) doszło do wypadku. Około godziny 19:30 tamtejsi policjanci zostali poinformowani o potrąceniu motocyklisty.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 39-letni kierowca samochodu osobowego, jadąc lewym pasem ruchu w kierunku Gdyni, podczas jego zmiany najprawdopodobniej nie zauważył jadącego prawym pasem w tym samym kierunku kierowcy motocykla i doprowadził do zderzenia – poinformowała asp. Karina Kamińska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sopocie. – Siła uderzenia spowodowała upadek kierującego jednośladem na pobocze. W wyniku zderzenia pojazdów ranny został kierujący jednośladem 54-letni mężczyzna, który z obrażeniami został przewieziony do gdyńskiego szpitala – dodała policjantka.

Stróże prawa sprawdzili stan trzeźwości kierujących, obaj nie znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Wstępnie to zdarzenie policjanci zakwalifikowali jako wypadek drogowy, za którego spowodowanie może grozić do trzech lat więzienia – zaznacza przedstawicielka sopockich mundurowych. - Sprawcy wypadku, 39-letniemu mieszkańcowi Wejherowa, policjanci zatrzymali prawo jazdy – podsumowuje.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...