03.10.2017 12:00 0 Materiały prasowe

Amatorzy wystawią spektakl w Filharmonii Kaszubskiej

Materiały prasowe

Koncept złego snu, z którego się przebudzamy, jest wszystkim znany. Senna atmosfera w onirycznym, pełnym niepokoju klimacie. Onira to spektakl o ludziach, którzy nie widzą, nie słyszą i nie mówią o niektórych problemach, przez co żyją w swoistym koszmarze życia codziennego.

W najbliższy piątek (6 października) o godzinie 11:00 w sali głównej Filharmonii Kaszubskiej odbędzie się spektakl pt. "Onira". Wstęp jest wolny, jednak obowiązują zaproszenia, które można odebrać w kasach Wejherowskiego Centrum Kultury.

Onira to amatorski spektakl realizowany w ramach projektu „My-otwarci na teatr” z elementami pantomimy i animowaniem lalki. Przedsięwzięcie jest realizowane we współpracy z Ośrodkiem Szkolno–Wychowawczym nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących im. Jana Siestrzyńskiego w Wejherowie, pod kierunkiem profesjonalnych instruktorów warsztatowych.

Rywalizacja i gonitwa za pracą tylko po to, by unosić się na powierzchni to koszmar rzeczywistości. Od 8:00 do 16:00, od 8:00 do 16:00, od 8:00 do 16:00 – praca, dom, praca, dom. To zapętlenie wszystkim dobrze znane. A co, gdyby tak się przebudzić? Czy uda nam się wstać? Czy jesteśmy na to zbyt leniwi. Obudzić się rano, to faktycznie wymaga odwagi. Za to wschód słońca… Więcej szczegółowych informacji na temat projektu można znaleźć tutaj.

Reżyseria i choreografia – Karol Formela, muzyka – Yellen Dj Set, współreżyseria – Romualda Wenta, występują: Agnieszka Soroka, Krystian Buza, Daria Pietrasik, Dastin Tarnosch, Ewa Kloka, Julia Wrońska, Karolina Okroj, Marzena Fiszk–Borzyszkowska, Piotr Kiedrowski oraz Wiktoria Wiącek.

Opis projektu „My – otwarci na teatr” – Projekt realizowany jest w ramach „Sieci kultury”, która jest częścią ogólnopolskiego programu Bardzo Młoda Kultura. Program jest prowadzony przez Narodowe Centrum Kultury, a jego operatorem w województwie pomorskim jest Instytut Kultury Miejskiej, instytucja kultury Miasta Gdańska.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...