05.10.2017 15:31 1 Redakcja/materiały prasowe

Ostateczne starcie kolarzy odbędzie się w Rumi

mat. pras.

Cykl Garmin MTB Series na stałe zakorzenił się już w Rumi. Własnie w tym mieście 8 października, po raz kolejny, odbędzie się finałowa edycja wydarzenia. Kolarze spotkają się na starcie ostatniego etapu, by walczyć o podział miejsc w klasyfikacji generalnej.

Okolice Rumi to strome wzgórza, gęsto porośnięte lasami, które przypominają obszary podgórskie, a dolina Zagórskiej Strugi przypomina górski wąwóz. W takich okolicznościach przyrody będą mieli okazję ścigać się zawodnicy, którzy wezmą udział w finałowych zawodach Garmin MTB Series Rumia 2017.

Finałowa edycja jest bez wątpienia najtrudniejszym technicznie etapem tegorocznego cyklu. Zawodnicy będą mieli do wyboru dwa dystanse MINI – ok. 28 km oraz MAXI ok. 56 km na wymagającej trasie.

Została ona tak zaplanowana, żeby zawodnicy nie mogli narzekać na nudę. Mnóstwo ciekawych momentów, przewyższeń, podjazdów oraz zjazdów. Trasa jest momentami ekstremalna, będzie więc wyzwaniem dla wszystkich lubiących prawdziwe MTB. Charakteryzują ją przede wszystkim techniczne podjazdy, obfitujące w błoto i korzenie. Na ostatnich kilometrach trasy na zawodników czeka szybki singiel. Takie walory trasy gwarantują ciekawe widowisko – zapewniają organizatorzy.

Start i meta zlokalizowane będą w tym samym miejscu, przy ulicy Polnej w Rumi. Będzie to wygodne zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Więcej szczegółowych informacji, również na temat zapisów, można znaleźć na tej stronie.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...