05.10.2017 09:40 0 Redakcja/mat. pras.

Muzyczne święto z okazji 63. urodzin Rumi

mat. pras.

Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza w niedzielę (8 października) o godzinie 19:00 do Parafii św. Józefa i Judy Tadeusza na „Galę operowo–operetkową”. Wydarzenie odbędzie się w ramach „Rumskich spotkań muzycznych”, a jego celem jest upamiętnienie 63. rocznicy nadania praw miejskich Rumi.

Podczas koncertu zabrzmią najbardziej znane dzieła operowe, operetkowe, musicalowe oraz pieśni neapolitańskie m.in. G. Gershwina "Summertime" z opery Porgy and Bess, G. Verdiego "La donna e mobile" z opery Rigoletto, J. Straussa "Wielka sława to żart' z operetki Baron Cygański, A. L. Webbera "Don't cry for me Argentina" z musicalu Evita czy słynne "O sole mio" z repertuaru L. Pavarottiego.

Na scenie wystąpią artyści, którzy pomimo młodego wieku, mają w swoim dorobku sporo sukcesów. Są to: Hasmik Sahakyan – sopran, Paweł Krasulak – tenor, Sławomir Naborczyk – tenor, Paweł Trojak – baryton, Paulina Leda – fortepian, Katarzyna Kowacz – I skrzypce, Klaudia Kowacz – II skrzypce, Tomasz Mrowiński – altówka, Alicja Różycka – wiolonczela oraz Szymon Laskiewicz – klarnet.

Można ich zobaczyć na deskach Opery Nova w Bydgoszczy czy Opery Narodowej w Warszawie, są to laureaci m.in. Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Wokalnego im. Ady Sari w Nowym Sączu oraz Międzynarodowego Konkursu "Złote Głosy" w Warszawie. Solistom towarzyszyć będą instrumentaliści współpracujący z Capellą Gedanensis z Gdańska.

Koncert poprowadzi, pomysłodawca i dyrektor artystyczny wydarzenia - Marek Gerwatowski, tenor i artysta Opery Krakowskiej.

Serdecznie zapraszam na koncert wszystkich mieszkańców Rumi i nie tylko, razem przenieśmy się do świata opery – zachęca inicjator przedsięwzięcia.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...