08.10.2017 11:00 3 Redakcja

Rusza 10. Rajd Żarnowiecki – trwają zapisy

mat. pras.

Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa – 10. edycja Rajdu Żarnowieckiego. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez organizowanych przez Automobilklub Morski odbędzie się w dniach 14-15 października na terenach gminy Gniewino i Krokowa.

Rajd Żarnowiecki to cykl popularnych imprez samochodowych rozgrywanych co roku na terenie województwa pomorskiego. Wydarzenie organizowane jest w formule tzw. konkursowej jazdy samochodowej, czyli otwartej imprezy dla osób, które nie posiadają licencji kierowcy sportu samochodowego.

Wystartować może więc każdy, wystarczy posiadać prawo jazdy, kask i sprawne, ubezpieczone auto – wyjaśnia Dominik Zięba, rzecznik prasowy sekcji sportowej.

W pierwszy dzień rajdu w siedzibie Automobilklubu Morskiego w Gdyni przewidziany jest odbiór administracyjny z badaniem kontrolnym pojazdów. Do rywalizacji uczestnicy staną dopiero w niedzielny poranek w Gniewinie.

Podczas tegorocznej odsłony na uczestników czekają 4 odcinki specjalne, pokonywane w 3 pętlach: kultowe już Polpotato, Amhil oraz Czymanowo, a także porcja szutru w postaci odcinka Sulicice–Żwirownia. Ten wyjątkowy odcinek, wprowadzony po raz pierwszy w zeszłym roku, udało się ponownie przygotować na potrzeby rajdu.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Wszystkie próby zostały w tym roku wydłużone, każdy przejazd odcinka specjalnego będzie dwa razy dłuższy niż w latach ubiegłych. Oznacza to, że jedna pętla to aż 7,8 km, czyli razem ponad 23 km sportowej rywalizacji – podkreśla Dominik Zięba. – Bezpieczeństwo, doświadczeni sędziowie i wyniki on-line to już wypracowany standard Rajdu Żarnowieckiego, a z okazji jubileuszu przygotowano także specjalną niespodziankę – dodaje.

Regulamin, formularz zapisu oraz wiele cennych informacji dla uczestników i kibiców znaleźć można na stronie rajdu oraz na Facebooku.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...