09.10.2017 14:41 2 Redakcja

Pijany wsiadł na motorower, został zatrzymany do kontroli

Źródło: KPP Puck

Policjanci z Krokowej zatrzymali w Prusewie do kontroli drogowej kierowcę jednośladu. Okazało się, że mężczyzna był pijany i prowadził pomimo sądowego zakazu. Mieszkańcowi gminy Krokowa grozi więzienie.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór (8 października), wówczas funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 39-letniego kierowcę motoroweru marki Zipp.

Podczas rozmowy mundurowi wyczuli od niego alkohol, a badanie alkotestem potwierdziło, że 39-letni mieszkaniec gminy Krokowa ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu – informuje sierż. szt. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Funkcjonariusze uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i prześwietlili go w policyjnych systemach. Wówczas się okazało, że kierowca jednośladu miał orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do grudnia 2019 roku.

Niebawem 39–latek zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za naruszenie sądowego zakazu kierowania, będąc w stanie nietrzeźwości, grozi do 5 lat więzienia.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...