pełna wersja

Zabójstwo w Wejherowie – nowe ustalenia

2017-10-09 15:33
Zabójstwo w Wejherowie – nowe ustalenia
Fot. TTM

Na niedzielnym (8 października) posiedzeniu Sąd Rejonowy w Wejherowie zadecydował o aresztowaniu 35-letniego Grzegorza G. na trzy miesiące. Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania zabójstwa swojej żony, za co grozi nie mniej niż osiem lat więzienia.

Przypomnijmy, że podejrzany Grzegorz G., mąż ofiary, został zatrzymany w piątek 6 października około godziny 17:00 na terenie powiatu puckiego, co relacjonowaliśmy w tym artykule. Policja prowadziła kilkugodzinne poszukiwania na terenie całego województwa pomorskiego. W tym czasie mężczyzna przemieszczał się samochodem po powiecie wejherowskim i puckim.

Mężczyzna ukrywał się w okolicznych lasach. Został zatrzymany na terenie powiatu puckiego – wyjaśnia Lidia Jeske z Prokuratury Rejonowej w Wejherowie.

Wbrew niektórym doniesieniom medialnym, nic nie wskazuje na to, że działanie sprawcy było wcześniej planowane. Wejherowska prokuratura nie potwierdza też informacji, że Grzegorz G. ukrywał się w specjalnie przygotowanym miejscu.

Po zatrzymaniu prokurator wykonał czynności procesowe z podejrzanym i przestawił mu zarzut z artykułu 148 Kodeksu karnego, paragraf 1. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Wynikało z nich, że do tragedii doszło na skutek kłótni małżeńskiej, po której zaatakował on swoją żonę i zadał jej śmiertelne ciosy nożem. Wejherowski sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 35–latka środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

W dalszym toku śledztwa będziemy gromadzić kolejne materiały. Zostaną przesłuchani świadkowie, którzy jeszcze nie byli przesłuchiwani. Będziemy badać różne wątki. Do analizy zostanie również przekazany nóż, którym najprawdopodobniej dopuszczono się tej zbrodni – mówi Lidia Jeske z Prokuratury Rejonowej w Wejherowie.

Wiadomo, że Grzegorz G. zadawał ciosy z dużą siłą, jednak przebieg zdarzenia będzie jeszcze dokładnie weryfikowany. Nie można wykluczyć, że prokurator zmieni decyzję co do zarzutów wobec podejrzanego – na zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. W takim przypadku najniższy wymiar kary to 12 lat więzienia.

W momencie dokonania zbrodni dzieci były w domu. Trudno jednak ustalić, czy widziały zabójstwo swojej matki. Dramatyczne wydarzenia najprawdopodobniej rozegrały się w innym pokoju. Na pewno dzieci miały częściową świadomość tego, co się zdarzyło, bo takie informacje przekazały innym członkom rodziny.

Redakcja


skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (41)

Xxxx 2017.10.11 22:47
Oceń:

Niech zdechnie w więzieniu gnida jedna.Marta była dobrą kobietą nie jedna by mogła brać przykład z niej.A on zapatrzony w siebie niby cichy i spokojny...na pokaz dla ludzi.Oby zdechł w pudle!!!dożywocie dla niego!!!!.Żal dzieciaków nie mają matki. Przez ojca zabójce mają traumę do końca życia.

prawda 2017.10.11 13:54
Oceń:

Grzegorz zyje jak KRÓL w kryminale kazdy go szanuje ze mial odwage tak postapic!!!!

.... 2017.10.10 11:30
Oceń:

#tematdlauwagi

wejherowo 2017.10.10 10:33
Oceń:

składała przysiegę w kosciele a on że bedzie z nią do końca życia czyli chłop nie kłamał wiec Sprawiedliwość jest na tym świecie

Jerry 2017.10.10 09:44
Oceń:

Ciepła cela z jedzeniem lepszym niż w więzieniach i szpitalach? Dożywocie? Piękna nagroda. Ale przecież nie wolno ruszać sądów i zmieniać prawa w tym kraju bo opozycja totalna nie chce.

gg 2017.10.10 15:37
Oceń:

no to zgłoś się po taką nagrodę

o.na 2017.10.10 09:25
Oceń:

Zdaniem tego mężczyzny zapewne kobieta dostala to na co zasłużyła. Jednak każdy problem da sie rozwiązać. Zwracam sie szczególnie do panów, NIE W TAKI SPOSÓB! Szanujcie swoje kobiety, bo co niektórzy by bez nich zginęli bo nawet nie potrafią uprać sobie bielizny czy zrobić obiadu.. Może miała nieciekawą przeszłość, może go zdradziła... Rozne rzeczy w życiu się dzieją.. CZY TEN CZŁOWIEK NIE POMYŚLAŁ ZE TE DZIECI JUZ NIGDY NIE BĘDĄ MIAŁY MATKI? Myslał tylko o sobie... Przykre rzeczy dzieją sie na tym świecie

Michał 2017.10.10 17:45
Oceń:

Co za feministyczny bełkot. Owszem, mąż powinien szanować żonę, ale i żona powinna szanować męża, dzieci powinny szanować rodziców, ale i rodzice powinni szanować dzieci. Nie będzie normalnej rodziny, kiedy szacunek jest jednostronny. Mógłbym wymieniać prace, które kobiety nie potrafią wykonywać, ale czy mamy się licytować.
Ponadto, nie wiemy, jaki miała przebieg ta tragiczna historia. Być może, został doprowadzony do ostateczności, kobiety niestety również potrafią być bardzo okrutne. Jest granica wytrzymałości. Choć zaznaczam, w żadnym wypadku nie chcę twierdzić, że tak było.
Z drugiej strony, rozumiem maltretowaną kobietę, która może nie wytrzymać, siegnąć po nóż i w ostateczności dźgnąć oprawcę.

Kipka 2017.10.10 09:13
Oceń:

Gdyby zabić każdego kto zdradził , nie byłoby połowy ludzkości. Ludzie ogarnijcie się. Ten gnój zakatował tą kobietę. A sąsiedzi? Gdzie byli? Podziwiam tą panią, która coś słyszała ale bała się wejść. Trzeba było wykonać tylko telefon na policję. Może kobieta uszła by z życiem.
.

Xxx 2017.10.10 16:16
Oceń:

Dokładnie słyszała jak dzieci krzyczą i nic nie robiła? Powinna za to dostać po łbie. Ale widać że to jakaś patologia, z resztă wszyscy tam wyglądają jak patole.

Gosc2 2017.10.10 08:00
Oceń:

Dlaczego zawsze uwaza sie ze kobieta jest bez winy?

Eryk 2017.10.09 22:44
Oceń:

On do konca zycia bedzie przesladowany, przez swoje sumienie bo je chyba ma kazdy czlowiek. Po za tym sa ludzie, przyjaciele do konca zycia bedzie odpowiadal za to co zrobil, ludzie ani dzieci nie dadza mu o tym zapomniec. Znalem ja z widzenia, znam jej rodzenstwo. Zycie pisze rozne scenariusze, jej rodzina jest uboga ale jak najbardziej normalna. Kazdemu by pomogli. Nic nie usprawiedliwia tego co zrobil. Nie ulozy sobie juz zycia i watpie ze kiedykolwiek znajdzie milosc. Jego rodzice tez nie sa temu winni. Tak samo cierpia jak rodzice Marty i nie nalezy ich linczowac. Na pewno skreslili go ze swojego zycia. Odpowie za to co zrobil bo ta sprawa ma wyjatkowa twarz i nigdy ludzie nie przestana o tym mowic.

Emma 2017.10.09 22:06
Oceń:

Dajcie już jej spokój... wystarczająco doznała krzywdy... rodziny też się nie wybiera... A te biedne dzieci mogą kiedyś czytać Wasze komentarze... o 19 jest różaniec jak nie macie co robić...
abc... bez komentarza

Pan 2017.10.09 21:47
Oceń:

To śmieć, nie człowiek ... gnij w p******, chłopaki w AŚ cię ugoszczą

Ona 2017.10.09 21:15
Oceń:

Szkoda Marty :'( pewnie ktoś kto jej nie znał jest wstanie napisać ze ona złą kobieta była..
A grzegorz niech zgnije w więzieniu

Lusia1964 2017.10.09 20:49
Oceń:

Zamiast oceniać - zapraszam na wspólny rozaniec o godz 19 w kosciele św Trójcy. -Fara

abc 2017.10.09 19:44
Oceń:

to zla kobieta byla a nie dobra popytajcie sie tam gdzie kiedys mieszkala jaka rodzine ma i co odwalala ona i jej rodzina!!!szkoda Grzegorza i dzieci!!!paczki bedziie mial od nas sasiadow z klatki co wiedza jaka prawda jest i nikt by tego nie wytrzymal!!!Grzegorz trzymaj sie pozdrowienia do wiezienia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kocborowo 2017.10.09 20:07
Oceń:

TY PSYCHOLU!!!
Jesteś normalny?
Ona została zadźgana nożem!
Zwierząt się tak nie zabija.
Paczki chcesz mu robić?
Biednym osieroconych dzieciom coś kup!

abc 2017.10.09 19:40
Oceń:

to zla kobieta byla a nie dobra!!!zreszta z dziecinstwa gdzie mieszkala popytajcie sie co odwalala!!!!racja zdrada nie poplaca!!!!szkoda Grzegorza juz ma zycie skopane i szkoda dzieci!!paczki bede robil Grzegorzowi sasiad z klatki pozdrowienia do wiezeinia!!!!

Gosc 2017.10.10 00:49
Oceń:

Współczuje Marcie ze musiała żyć wśród tak patologicznych sąsiadów, każdy po trochu przyczynił się do tej tragedi. Dziewczyna miała prawo dycydowac o tym co robi i nikt nie powinien jej w taki sposób sadzić tak jak to zrobił jej okrutny mąż ! Kto z kim do łóżka trafia to wy pierwsi widzicie ale kiedy dzieje się tragedia to jesteście pozamykani w swoich 4 ścianach i udajecie głupków. Rachunek sumienia dla każdego kto brał udział w tym zabójstwie czynny i bierny.

W 2017.10.10 00:37
Oceń:

Życzę ci gnoju takiej samej śmierci , to nie jest k..wa średniowiecze !!

mm 2017.10.09 19:45
Oceń:

abc ty jestes chory psychicznie. powinni cie zamknac razem z tym zwyrodnialcem

ada 2017.10.09 18:27
Oceń:

Dlaczego ludzie nie potrafią się rozstać ...wolą mieć na sumieniu kobietę dzieci i rodzinę przecież jego rodzice też przeżyli tragedię .........przez niego tyle osób teraz cierpi.....to niech on teraz też sobie pocierpi w pudle tego mu życzę!

Gość 2017.10.09 18:01
Oceń:

Niech go zajadą na śmierć w tym więzieniu . Niech go tam potną. Szkoda mi dzieci. A Marta to była dobra kobieta .

Gosc 2017.10.09 17:52
Oceń:

Nie wiadomo o co poszło ale żaden powód nie jest na tyle dobry żeby zabić drugiego człowieka. Żal ogromny dzieci które przez brak myślenia straciły matkę i to w taki sposób i nigdy już jej nie zobaczą :-( wyrazy współczucia dla rodziny

Ja 2017.10.09 17:22
Oceń:

Jeb... się w ten pusty łeb

Ika 2017.10.09 17:13
Oceń:

Dożywocie dla niego

ssssssssss 2017.10.09 17:01
Oceń:

zdrada nie polaca dziewczyny ogranijcie sie!!!!!!!!!1

Tfuu 2017.10.09 17:28
Oceń:

Jak miał małego to nie dziwota ze sobie znalazła innego

Wwo 2017.10.09 17:07
Oceń:

Ty byś też zabił swoją żonę za zdradę?
Jesteś następny na Sobieskiego 302

Kinderbueno 2017.10.09 17:00
Oceń:

Masakra a wydawał się na takiego spokojnego.

sprawiedliwy 2017.10.09 16:45
Oceń:

Szkoda Grzesia...

Gość 2017.10.09 18:53
Oceń:

Szkoda Grzesia??? Chyba człowieku nie masz równo pod sufitem. Niech zdycha w męczarni w tym więzieniu

Wwo 2017.10.09 17:02
Oceń:

Szkoda?
Kto normalny jest w stanie zabić?
Szkoda dzieci że nie zobaczą matki, że nie nigdy ich nie przytuli, nie uśmiechnie się do nich nie powie kocham.
Tobie bardziej szkoda mordercy?
My go bedziemy utrzymywać z naszej kieszeni.
A tobie go szkoda!
Szkoda mi ciebie!

jaa 2017.10.09 16:57
Oceń:

Szkoda grzesia ??? !!! Szkoda ci mordercy ! Szkoda ci człowieka który zabił zone a zarazem matke swoich dzieci przez głupie plotki !!!!! Żal mi cie człowieku

Minia 2017.10.09 16:40
Oceń:

DOŻYWOCIE!!!!!

maniek 2017.10.09 16:12
Oceń:

Tylko do 12 lat ? KPINA !

Antos 2017.10.09 16:15
Oceń:

Od 12-tu lat wiezienia

maniek 2017.10.09 16:23
Oceń:

tak mój błąd niedoczytanie. Zwracam honor.
Ale kara jednak niesprawiedliwa do czynu .

On 2017.10.09 16:05
Oceń:

Biedne dzieci. Trauma do końca zycia.