pełna wersja

Dwa wypadki na "szóstce", kierowca uwięziony w kabinie

2017-10-09 17:46
Dwa wypadki na "szóstce", kierowca uwięziony w kabinie
TTM

Do dwóch poważnych wypadków doszło w poniedziałkowe popołudnie (9 października) na drodze krajowej numer sześć, pomiędzy Godętowem a Wejherowem. Niestety, nie obyło się bez poszkodowanych.

Informacja o zderzeniu dwóch pojazdów w okolicy Godętowa wejherowscy strażacy otrzymali po godzinie 15:30. Na miejsce zostały wysłane wozy bojowe. Po drodze, w Bolszewie, zauważyli jednak kolejne zdarzenie.

Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych – relacjonuje kpt. Mirosław Kuraś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie. – Na miejscu został jeden z zastępów, do pomocy posłano kolejne. W wyniku tego zdarzenia do szpitala na badania pogotowie zabrano dwie osoby.

Tymczasem na miejsce wypadku, do którego doszło przed Godętowem, dotarli wcześniej wezwani strażacy. Okazało się, że w tym miejscu czołowo zderzyły się dwa samochody ciężarowe.

Jeden z kierowców został zakleszczony w kabinie pojazdu – podaje rzecznik wejherowskiej PSP. – Przy użyciu sprzętu hydraulicznego strażacy uwolnili go z potrzasku. Osoba ta została zawieziona przez pogotowie do szpitala.

TTM TTM
TTM TTM
TTM TTM
TTM TTM
TTM TTM
TTM TTM
TTM TTM
TTM TTM
TTM TTM
TTM TTM
TTM TTM
TTM TTM
TTM TTM
TTM TTM
TTM TTM
TTM TTM
TTM TTM

Na czas trwania akcji strażaków droga krajowa była zablokowana, ruch pojazdów skierowano na objazdy. Przyczyny obu wypadków zbada wejherowska policja.

Redakcja


skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (21)

a co 2017.10.13 00:36
Oceń:

Straż z Wejherowa, jak pod nosem jest Lębork. Na cholerę taki rozciągnięty teren starostwa wejherowskiego , że gm. Łęczyce podlega pod Wejherowo skoro ma bliżej do Lęborka? Jakieś chore decyzje administracyjne chorych lokalnych kaszubskich polityków. Policja, straż, musza nadkładać kilometry aby przyjechać z Wejherowa. No cóż podatnik za wszystko zapłaci, a co ?

Jax 2017.10.10 18:53
Oceń:

A PiS dalej twierdzi, że obecna '6' jest wystarczająca. Tu nie trzeba wojny, żeby region zablokować, wystarczy wypadek ciężarówki.

Xaj 2017.10.12 09:30
Oceń:

Dla pseudo kierowców nie pomoże ani obwodnica ani autostrada. Nie ma skutecznego rozwiązania dopóki pod kopułą siedzących za kierownicą nie pojawi się wyobraźnia. Są jezdnie z dwoma i trzema pasami i czy w związku z tym nie ma tam wypadków? Tylko nieuchronna kara za nie przestrzeganie przepisów wprowadza ład w ruchu drogowym czyli wniosek jest taki, że skoro nie chcemy dobrowolnie poruszać się po drogach w cywilizowany sposób to trzeba doskonalić formy kontroli i monitoringu. A PiS nie ma tu żadnego związku bo albo korzystasz z danej wolności w sposób właściwy albo jesteś (i to nie tylko na drodze) egoistą.

lia 2017.10.10 13:02
Oceń:

Szybciej jeszcze szybciej samopas na tym odcinku jest codziennie aż strach jechać !

nick 2017.10.10 07:22
Oceń:

kpt. Kuraś ? osobowe?????

gwe 2017.10.10 15:52
Oceń:

Osobowki zderzyły się w Bolszewie a przed Godętowem pojazdy ciężarowe. Tak jest napisane w artykule.

Klenczon 2017.10.10 07:09
Oceń:

Mercedes vs Iveco 1:0

bcf 2017.10.10 05:49
Oceń:

wiecznie się obiecuje autostrady, drogi ekspresowe, ale oprócz gadania i wydawania pieniędzy, kończy się na obiecankach. autostrad nie mamy a jak już są to pożal się boże i do tego płatne, więc się dziwicie że ludzie tak reagująna dwa pasy w jedną stronę, dajcie pojeździć po normalnych drogach to kierowcy też się nauczą

... 2017.10.09 23:54
Oceń:

Objazd dramat!! Dla osobówek lub bardziej offroad. Policji nigdzie nie widziałem współczuje stojącym w korku w stronę GD. I gdzie s6 ja się pytam??????????

Six 2017.10.09 23:15
Oceń:

Jakie objazdy? Niezła ściema. Godzina stania w miejscu i żadnych informacji co się dzieje. Ani jednej policji, która chociażby poinformowała stojących w gigantycznym korku, że droga jest zamknięta. JEDNA uprzejma pani jadąca z naprzeciwka, informowała po kolei kierowców, co się stało i jak wygląda sytuacja.

Kierowca 2017.10.11 10:57
Oceń:

A co miał być oddelegowany policjant do chodzenia od samochodu do samochodu i informowania że jest wypadek? Każdy widzi że ruch wstrzymany to raczej nie przez przechodzące stado kaczek. Może jeszcze każdego z osobna pilotować przez podrzędne drogi... Policjanci też pewni mieli tam dużo swojej roboty a każdy gps ma w swoim telefonie. Co bardziej rozgarnięci kierowcy to sobie pewnie radzili..

Spidi Gonzo 2017.10.11 20:25
Oceń:

Początkowo myślalem, że to kolejna miesięcznica wstrzymała ruch na DK6. I kolejne 100 tys., które poszly na zabezpieczenie spacerowiczów....

Pikuś 2017.10.09 22:12
Oceń:

Byłoby tak bezpiecznie jak na Rekowskiej Górce do niedawna. Polacy dostają jakiejś wścieklizny jak przez chwilę są dwa pasy. Poza tym nikt nie będzie modernizował tej drogi skoro ma powstać obok S6. Wystarczy jeśli kierowcy będą mieli więcej wyobraźni. Ostatnio przed Mostami jakiś d**** ciężarówką tak wyprzedzał, że ledwo wyhamowałem, bo na bezczela walił na czołówkę, na szczęście mam to nagrane i gość będzie z tego przed sądem tłumaczył.

brawo 2017.10.09 22:44
Oceń:

Wysyłać policji wszystkie wykroczenia, to w końcu się opamiętają d... za kierownicą!

szczepan 2017.10.09 21:04
Oceń:

za ten objazd przez Bożepole to ktoś powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności!!!!! ciężarówką po polnych drogach z dziurami i błotem po kostki brawo dla policji na szczęście przytomny mieszkaniec mnie i paru innych kierowców uprzedził i w porę zawróciliśmy i pojechaliśmy przez Luzino... masakra jednym słowem

tiź 2017.10.09 20:16
Oceń:

Ciągle się zastanawiam ,co stoi na przeszkodzie dorobić 1 pas i wykonać umożliwienie wyprzedzania na przekładkę,czyli 2 km ja mam 2 pasy ruchu,następne 2 km ci z przeciwka itd (km umowne) > Byłoby bezpieczniej i chyba wcale niedrogo . Droga krajowa bez pobocza i to od dawna :(

Lem... 2017.10.09 19:33
Oceń:

Czy służby mogłyby zadbać o organizację objazdów? Wójt gminy dawno o tym mówił a policja i straż dalej nic sobie z tego nie robią. W Bozympolu ktoś pokazywał jedźcie na Chmieleniec a później samopas. Naprawdę skierowanie TIRów i autobusów na leśne drogi nie jest dobrym pomysłem! Dwa takie naprzeciw siebie i droga stoi! Zobaczcie sobie na mapach jak szerokie to drogi! To samo tyczy się kierunku Rozłazino. Naprawdę nie można tego lepiej zorganizować?
W Niemczech policja jedzie pierwsza i rozkłada znaki kierujące objazdem. Robi jeden kierunek i nie ma problemów! Wystarczy podejrzeć jak to wygląda w innych krajach, żadna kombinacja.

strażak 2017.10.09 21:32
Oceń:

straż pożarna nie organizuje objazdów tylko policja i to oni ponoszą odpowiedzialność

GaleriaSztuki 2017.10.09 19:21
Oceń:

Fotograf nie mógł się oprzeć swojemu artystycznemu Ja. Zdjęcia z radiowozem mistrzowskie, brał bym.

policjo 2017.10.09 19:17
Oceń:

Przyczyną? Prędkość! Bo przecież trzeba wyprzedzić tego co jedzie przepisowo.

ona 2017.10.11 14:16
Oceń:

Co cię to obchodzi jaka była przyczyna wypadku. Jak będziesz miał kiedyś wypadek, czego nie życzę, to się wtedy interesuj przyczyną...