12.10.2017 09:43 0 Redakcja/TTM

Kolejni uczniowie i nowa pracownia w redzkim ZSP

Fot. TTM

W Redzkim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Przy tej okazji otwarto także pracownię multimedialną, która dzięki dofinansowaniu z powiatu wzbogaciła się o 17 nowoczesnych stanowisk multimedialnych.

Uczniowie siedmiu klas pierwszych złożyli w środę (11 października) przysięgę w wojskowym ceremoniale. Dzięki temu stali się pełnoprawnymi podopiecznymi szkoły mundurowej.

W tym roku przyjęliśmy 210 uczniów do klas pierwszych, zarówno do tych z innowacją pedagogiczną, wojskowej i policyjnej, jak i w branży kreatywnej – informuje Dorota Nowicka–Klimowicz, dyrektor ZSP w Redzie. – Jesteśmy co prawda szkołą mundurową, ale dla nas równie ważne jest kształcenie uczniów w technikum i w branżach, które nie wpisują się w mundury – podkreśla.

Właśnie z tymi zawodami swoją przyszłość wiąże młodzież, która co roku dołączą do grona uczniów ZSP w Redzie.

Chciałabym się zająć przygotowaniem materiałów do druku, pójść w stronę poligrafii, być może pracować w drukarni, może introligatorstwo – wymienia Sara Dąbrówka, uczennica drugiej klasy technikum.

Planuję założyć własną agencję reklamową, może będzie to trudne do zrealizowania, ale myślę, że po czterech latach nauki w tej szkole będę w stanie zrobić coś w tym kierunku – mówi Szymon Barecki, uczeń drugiej klasy technikum.

Zdaniem kadry, placówka daje absolwentom takie możliwości. Tym bardziej, że właśnie otwarto nową pracownię multimedialną, której wyposażenie sfinansowało wejherowskie starostwo.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Udało się stworzyć i odpowiednio wyposażyć 17 stanowisk. Na ten cel przeznaczyliśmy 125 tysięcy złotych, są to środki wydane bezpośrednio na kształcenie zawodowe uczniów – podkreśla Gabriela Lisius, wejherowski starosta.

Ten sprzęt umożliwia realizację zadań w oparciu o programy graficzne, których opanowanie jest niezbędne w kształceniu multimedialnym – uzupełnia Dorota Nowicka–Klimowicz.

Jednak to wciąż nie koniec zmian, które w najbliższej przyszłości czekają redzką placówkę. Szkoła zostanie rozbudowana, prace mają ruszyć jeszcze w tym roku, a zakończyć przed 1 września.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...