12.10.2017 09:43 0 Redakcja/TTM

Kolejni uczniowie i nowa pracownia w redzkim ZSP

Fot. TTM

W Redzkim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Przy tej okazji otwarto także pracownię multimedialną, która dzięki dofinansowaniu z powiatu wzbogaciła się o 17 nowoczesnych stanowisk multimedialnych.

Uczniowie siedmiu klas pierwszych złożyli w środę (11 października) przysięgę w wojskowym ceremoniale. Dzięki temu stali się pełnoprawnymi podopiecznymi szkoły mundurowej.

W tym roku przyjęliśmy 210 uczniów do klas pierwszych, zarówno do tych z innowacją pedagogiczną, wojskowej i policyjnej, jak i w branży kreatywnej – informuje Dorota Nowicka–Klimowicz, dyrektor ZSP w Redzie. – Jesteśmy co prawda szkołą mundurową, ale dla nas równie ważne jest kształcenie uczniów w technikum i w branżach, które nie wpisują się w mundury – podkreśla.

Właśnie z tymi zawodami swoją przyszłość wiąże młodzież, która co roku dołączą do grona uczniów ZSP w Redzie.

Chciałabym się zająć przygotowaniem materiałów do druku, pójść w stronę poligrafii, być może pracować w drukarni, może introligatorstwo – wymienia Sara Dąbrówka, uczennica drugiej klasy technikum.

Planuję założyć własną agencję reklamową, może będzie to trudne do zrealizowania, ale myślę, że po czterech latach nauki w tej szkole będę w stanie zrobić coś w tym kierunku – mówi Szymon Barecki, uczeń drugiej klasy technikum.

Zdaniem kadry, placówka daje absolwentom takie możliwości. Tym bardziej, że właśnie otwarto nową pracownię multimedialną, której wyposażenie sfinansowało wejherowskie starostwo.

Udało się stworzyć i odpowiednio wyposażyć 17 stanowisk. Na ten cel przeznaczyliśmy 125 tysięcy złotych, są to środki wydane bezpośrednio na kształcenie zawodowe uczniów – podkreśla Gabriela Lisius, wejherowski starosta.

Ten sprzęt umożliwia realizację zadań w oparciu o programy graficzne, których opanowanie jest niezbędne w kształceniu multimedialnym – uzupełnia Dorota Nowicka–Klimowicz.

Jednak to wciąż nie koniec zmian, które w najbliższej przyszłości czekają redzką placówkę. Szkoła zostanie rozbudowana, prace mają ruszyć jeszcze w tym roku, a zakończyć przed 1 września.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...