12.10.2017 14:37 0 Redakcja / mat. pras.

Chór „Camerata Musicale” da koncert z okazji 5. urodzin

mat. pras.

Wszystko zaczęło się pod koniec 2011 roku z inicjatywy grupy muzykujących przyjaciół. Właśnie wtedy na lokalnej scenie kulturalnej zaistniał Wejherowski Chór Mieszany „Camerata Musicale”. Grupa od początku działalności z energią i pasją budowała repertuar, kształtowała muzyczną tożsamość i podnosiła poziom wykonawczy. Artyści chcą to wszystko udowodnić podczas specjalnego koncertu.

Dochowując śpiewaczej tradycji podsumowywania własnej aktywności co 5 lat, „Cameraci” przygotowują się obecnie do pierwszego, jubileuszowego koncertu i zapraszają wszystkich sympatyków oraz miłośników muzyki chóralnej. Koncert odbędzie się w niedzielę 22 października o godzinie 16:00 w Wejherowskiej Kolegiacie – zachęcają organizatorzy.

W programie koncertu znajdą się utwory sakralne a’capella oraz msza na dwa chóry i orkiestrę autorstwa norweskiego kompozytora Ola Gjeilo. „Cameratom” towarzyszyć będą: orkiestra kameralna Capella Gedanensis, Chór Mieszany Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Artur Sychowski.

Rolę dyrygenta i kierownika artystycznego chóru „Camerata Musicale” pełni Aleksandra Janus - absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Zbigniewa Bruny i Podyplomowego Studium Chórmistrzostwa i Emisji Głosu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a obecnie doktorantka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Aleksandra Janus za pracę z chórem została dwukrotnie wyróżniona nagrodą dla najlepszego dyrygenta podczas Festiwali Chóralnych oraz nagrodą Prezydenta Miasta Wejherowa za pracę na rzecz rozwoju kultury w mieście.

Systematyczna praca dyrygenta i zespołu śpiewaków, współpraca z innymi muzykami, chórami, orkiestrami oraz częsty udział w krajowych i międzynarodowych konkursach chóralnych sprawiły, że amatorski chór „Camerata Musicale” stanowi obecnie rozpoznawalny i ceniony podmiot, nie tylko w życiu kulturalnym Wejherowa i okolic, ale również w ogólnopolskiej chóralistyce – przekonują organizatorzy wydarzenia.

mat. pras. mat. pras. mat. pras. mat. pras. mat. pras. mat. pras.

Koncert przygotowano dzięki dofinansowaniu prezydenta Wejherowa i starosty wejherowskiego oraz przy wsparciu Wejherowskiego Centrum Kultury.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...