13.10.2017 12:31 0 Redakcja

Kryminalne zamieszanie na Pomorzu

Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Po raz kolejny lokalne biblioteki dołączają do kryminalnego zamieszania na Pomorzu. Mowa o Aferze Kryminalnej, czyli festiwalu kryminału, który zagości między innymi w Gościcinie, Łęczycach, Wejherowie i Rumi.

Afera Kryminalna to projekt, który powstał w 2011 roku z inicjatywy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz gdańskiego wydawnictwa Oficynka. Od początku swojego istnienia festiwal gościł najznamienitszych twórców kryminału, thrillera i sensacji. Wśród nich są i mistrzowie, i uczniowie, autorzy z wieloletnim dobytkiem literackim, i debiutanci, profesjonaliści przekazujący wiedzę wartą wykorzystania w tym gatunku oraz pasjonaci intelektualnej gry. Bo kryminał to przede wszystkim dobra zabawa, mistrzostwo warsztatu i wiedza.

Tegoroczna edycja festiwalu obędzie się w dniach 19-21 października i zagości w siedmiu bibliotekach – Gościcinie, Łęczycach, Wejherowie, Rumi, Gdyni, Sopocie i Gdańsku. W programie znajdą się spotkania autorskie, prelekcje, warsztaty, gry kryminalne i pokazy filmowe.

Wśród gości festiwalu pojawią się: Krzysztof Beśka, Wojciech Burszta, Wojciech Chmielarz, Mariusz Czubaj, Jan Gołębiowski, Marta Guzowska, Joanna Jodełka, Jolanta Knitter-Zakrzewska, Marek Krajewski, Michał Larek, Magda Omilianowicz, Robert Ostaszewski, Agnieszka Pruska, Adam Regiewicz, Marta Reich, Tomasz Sekielski, Alfred Siatecki, Jakub Szamałek, Adam Ubertowski, Mariola Zaczyńska, Izabela Żukowska, Jakub Żulczyk oraz policjanci z Kryminalnej Piły. Natomiast gośćmi specjalnymi są: Stefan Ahnhem i Johan Theorin.

Pełny harmonogram wydarzeń można znaleźć na tej stronie lub na poniższych plakatach.

mat. pras. mat. pras. mat. pras. mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...