15.10.2017 09:17 2 Redakcja

Reda: Seniorzy – kabareciarze wrócili na scenę

TTM

Do niedawna byli znani jako kabaretowa grupa Senior-i-ta. Tworzący ją seniorzy z Redy po przerwie w scenicznej działalności powrócili ku uciesze redzkiej publiczności w postaci kabaretu Zgredy z Redy, który swój odświeżony repertuar zaprezentował w sobotę (14 października).

Kabaret Zgredy z Redy to aktywni seniorzy: Barbara Kajzer, Waldemar Falkiewicz, Barbara Wyka, Wojtek Wyka, Bożena Albecka, Genowefa Kohnke, Jan Kohnke. Redzka publiczność ich popisy może podziwiać od 2010 roku, kiedy to jeszcze jako Senior-i-ta wystąpili na deskach małej sceny w sali kultury MOKSiR.

W odświeżonym repertuarze oraz z nową nazwą kabaret Zgredy z Redy wznowił swoją działalność po krótkiej przerwie w marcu 2017. Siedem miesięcy później przyszedł czas na premierę show "Co w Redzie piszczy, co w kościach strzyka?" na Scenie Fabryki Kultury w Redzie.

Redzcy seniorzy-kabareciarze mogą się poszczycić szeregiem sukcesów. Zespół w roku 2015 zajął II miejsce w VII Otwartym Amatorskim Turnieju Teatralno - Kabaretowym "Wieżowisko" w kategorii - kabaret, organizowanym przez GOKSiR w Gniewinie. Uczestniczył też w Powiatowym Przeglądzie Małych Form teatralnych gdzie zajął III miejsce.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...