10.12.2017 13:30 0 Redakcja

Festiwal kaszubskich kolęd wystartuje w połowie grudnia

Archiwum

Przez trzy dni w trzech kościołach na Nordzie będzie można posłuchać kolęd i pieśni adwentowych, w ramach odbywającego się w regionie od 12 lat festiwalu kolęd kaszubskich. Przedświąteczne i świąteczne utwory zabrzmią m.in. w Pucku, Wejherowie i Pierwoszynie.

Kaszubski Regionalny Chór „Morzanie” od 2005 roku pod koniec grudnia zaprasza na festiwale kolęd śpiewanych w języku regionalnym. Tegoroczna, dwunasta edycja Festiwalu Kolęd Kaszubskich i Pieśni Adwentowej odbędzie się wcześniej niż w poprzednich latach, w dniach 15–17 grudnia.

W tym roku to świąteczne wydarzenie wzbogaci się o nowy element. Organizatorzy zdecydowali się na wprowadzenie do konkursu pieśni adwentowych.

Wszystkie koncerty odbywać się będą po wieczornych mszach świętych – zachęcają.

Ze względu na przesunięcie terminu festiwalu, poinformowano o zmianie terminu organizowanego co roku koncertu „Spotkanie z kolędą”. Odbędzie się on w styczniu 2018 roku, w Domu Kultury w Dębogórzu.

Terminy koncertów w ramach festiwalu

15 grudnia 2017 (piątek) – rozpoczęcie Festiwalu w Pucku, w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła (fara)

16 grudnia 2017 (sobota) – koncert w kościele pw. św. Leona w Wejherowie

17 grudnia 2017 (niedziela) – zmagania konkursowe w Domu Kultury w Pierwoszynie od godz. 14:oo (wstęp wolny) oraz koncert galowy w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Pierwoszynie


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...