29.12.2017 11:41 1 Redakcja/KWP Gdańsk

Wyładował złość… na drzwiach komendy policji

Źródło: KWP Gdańsk

Pijany 36-latek postanowił wyładować swoją złość, wybijając szybę w drzwiach komendy policji. Sprawca chuligańskiego czynu został szybko ujęty, teraz odpowie przed sądem za wykroczenie. Policjanci oszacowali straty materialne na 400 złotych.

W środę (27 grudnia) dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, podczas obchodu budynku, usłyszał charakterystyczny dźwięk tłuczonego szkła. Okazało się, że dobiegał on spod drzwi wejściowych. Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 1:00.

Policjant, schodząc ze schodów, zauważył mężczyznę, który wyciągał rękę przez wybitą szybę z drzwi wejściowych do budynku i zaczął uciekać. Oficer dyżurny razem z pracownikiem punktu informacji komendy natychmiast wybiegli za uciekającym sprawcą. Po kilkuset metrach pościgu oficer dyżurny dogonił, obezwładnił i zatrzymał wandala – relacjonują mundurowi z Gdańska.

Policjant i pracownik komendy udzielili sprawcy pomocy przedmedycznej, opatrując mu okaleczoną dłoń. Zatrzymany 36-latek był pijany, miał prawie 1,5 promila alkoholu w wdychanym powietrzu. Okazało się również, że był osobą poszukiwaną w celu ustalenia miejsca pobytu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty. Może mu teraz grozić kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...