20.01.2018 10:02 0 Redakcja

Zagrają, by pomóc Ani w walce z rakiem

Źródło: facebook.com/events/336570353491548

Mieszkanka Orla, Anna Lewandowska, zmaga się z ciężką chorobą nowotworową. Aby pomóc jej w tej walce, w niedzielę (21 stycznia) odbędzie się koncert charytatywny. Będzie nie tylko świątecznie, ale i pożytecznie.

Ania Lewandowska to 39-letnia mieszkanka Orla. Już po raz czwarty zmaga się z ciężką chorobą. Po urodzeniu syna (obecnie ma 6 lat) zachorowała na raka piersi. Operacja i leczenie pozwoliły przez chwilę na normalne życie, jednak po dwóch latach choroba powróciła.

Tym razem był to nowotwór węzła chłonnego szyi. Kolejna operacja, leczenie. Po roku zdiagnozowano raka płuc. Trudne leczenie przywróciło w miarę w normalne życie, jednak w lipcu 2017 roku spełnił się najgorszy scenariusz – rak mózgu. Skomplikowana operacja pozwoliła przeżyć, ale spowodowała niedowład lewej strony ciała – opisują organizatorzy koncertu, podczas którego zbierane będą pieniądze na codzienną rehabilitację i dalsze leczenie Ani.

Występ organizowany przez mieszkańców Orla i przyjaciół Ani odbędzie się w niedzielę 21 stycznia o godzinie 18:00 w kościele parafialnym pw. św. Piotra i Pawła w Orlu. Na scenie wystąpią w większości artyści związani z regionem Wejherowa: Weronika Korthals, Krzysztof Majda, Tomasz Chyła, Michał Ciesielski, Konrad Żołnierek oraz chór Cantores Veiherovienses. Podczas koncertu będzie można usłyszeć kolędy polskie, kaszubskie oraz inne utwory o tematyce świątecznej.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...