14.01.2018 10:17 1 Redakcja

Gdańskie lotnisko stawia na punktualność

Fot. Aleksander Olszak/pomorskie.eu

Na loty organizowane w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku lepiej się nie spóźniać. Pomorskie lotnisko, debiutując w rankingu opisującym punktualność na światowych lotniskach, zajęło 10. miejsce.

Nowatorski raport został przygotowany przez OAG, brytyjską firmę zajmującą się zbieraniem i przetwarzaniem danych rynku lotniczego. W bazach danych można odnaleźć informacje o ponad czterech tysiącach lotniskach świata. W najnowszym rankingu punktualności zadebiutował gdański port lotniczy.

W kategorii portów lotniczych obsługujących od 2,5 do 5 milionów pasażerów rocznie uplasował się na 10. miejscu. Współczynnik punktualności w Gdańsku wynosi 85,13 procent – nie kryją zadowolenia urzędnicy urzędu marszałkowskiego. – Na wyższych pozycjach znalazły się takie lotniska jak: Tenerife Norte, Durban czy Anchorage. Pomorskie lotnisko wyprzedziło z kolei między innymi porty w: Trondheim, Recife czy Bilbao.

OAG Punctuality League zbiera informacje o wszystkich rozkładowych operacjach lotniczych. Analizowane są faktyczne oraz rozkładowe godziny startów i lądowań. Za punktualne uznawane są te, które wykonane zostaną z odchyleniem nie większym niż 15 minut. Na statystykę wpływają również loty odwołane.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...