12.01.2018 08:37 2 Redakcja

Rumskie targowisko wypięknieje – dzięki środkom z UE

źródło: Google Maps

Jak poinformował Michał Pasieczny, burmistrz Rumi, miasto pozyskało kolejne środki z funduszy unijnych. Milion złotych ma być przeznaczone na zadaszenie miejskiego targowiska.

Michał Pasieczny, burmistrz Rumi, przekazał tę informację w czwartek (11 stycznia) na swoim profilu na Facebooku. Miasto miało zdobyć największą liczbę punktów w konkursie.

Zrobimy zadaszenie części powierzchni i kilka niezbędnych udogodnień – pisze włodarz miasta.

Głównym celem modernizacji targowiska jest podniesienie standardu obiektu, a tym samym poprawa jakości świadczonych tam usług i większe zadowolenie samych kupujących. Projekt zakłada również zwiększenie powierzchni handlowej na sprzedaż produktów rolno-spożywczych i produktów spożywczo-ekologicznych. Modernizacja targowiska ma poprawić warunki sanitarne, komunikację i organizację targu, a także dostęp mieszkańców Rumi do świeżych i ekologicznych produktów – informuje rumski magistrat.

We wtorek (16 stycznia) ma nastąpić podpisanie stosownej umowy z Mieczysławem Strukiem, marszałkiem województwa pomorskiego, i wicemarszałkiem Wiesławem Byczkowskim. Następnie zostanie uruchomiony przetarg na projekt i wykonawstwo w trybie „zaprojektuj–wybuduj”. Całkowity koszt inwestycji to około 1,5 miliona złotych. Prace powinny się zacząć jeszcze w 2018 roku.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...