12.01.2018 18:30 0 Redakcja

Regionalna Izba Przedsiębiorców Norda ma już 20 lat

Fot. TTM

W piątek, 12 stycznia, w Wejherowskim Centrum Kultury jubileusz 20-lecia Regionalnej Izby Przedsiębiorców Norda obchodzili jej członkowie wraz z lokalnymi samorządowcami. Uczestnicy podkreślali potrzebę wzajemnej współpracy.

Regionalna Izba Przedsiębiorców Norda to ważna na mapie instytucji z Północnych Kaszub organizacja. Skupia około 80 firm, które zatrudniają ponad 5 tysięcy pracowników.

To znacząca organizacja, która ma bronić interesów pracodawców – przyznał podczas jubileuszowej gali Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Z drugiej strony wiem, że tutaj przedsiębiorców charakteryzuje szacunek do pracowników, ich interesy nie są rozbieżne. Często podkreślam, tutaj to zwłaszcza wdać, jak często firmy są silnie związane ze środowiskiem lokalnym, wspierają organizacje charytatywne, sport, kulturę. Warto o tym mówić. Dlatego taki jubileusz jest ważny, by o tym przypominać i konsolidować przedsiębiorców – zaznaczył.

Znaczenie biznesu dla regionu i mieszkających tu ludzi podkreślała Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Ważną działalnością Nordy jest wsparcie młodych, lokalnych firm, które dopiero wchodzą na rynek – mówiła. – To ważne, że młody przedsiębiorca może liczyć na pomoc bardziej doświadczonych kolegów. Izba jest też wsparciem dla samorządu, na przykład w zakresie kształcenia zawodowego – dodała.

Natomiast o tym, że lokalni biznesmeni to zwykli ludzie, tacy jak wszyscy inni, zapewniał Jacek Pomieczyński, prezes Nordy.

Nie jesteśmy tylko przedsiębiorcami, którzy zajmują się tylko zbieraniem pieniążków, ale też wspólnie się bawimy – mówił podczas wejherowskiej gali. I na poważnie dodał: - Miarą lokalnego patriotyzmu biznesu jest uczciwe płacenie podatków. Wiemy, że duża część tych podatków, które płacimy, trafia do samorządów. Budżety gmin w dużej mierze powstają dzięki naszej ciężkiej pracy. Dlatego tak ważna jest nasza wzajemna współpraca- podkreślał szef zrzeszenia biznesmenów z Kaszub Północnych.

Pełną fotorelację z gali można znaleźć w galerii Leszka Spigarskiego.


Czytaj również:

Najlepsza letnia impreza w mieście
Trwa Wczytywanie...