23.01.2018 09:49 0 Redakcja

Kaszubi i Górale razem zagrali dla Małgosi

Fot. TTM

Za nami szósta edycja „Festiwalu Serc”, czyli charytatywnego kolędowania. W tym roku koncert wieczoru uświetnił występ zespołu Trebunie Tutki. Udało się zebrać rekordową kwotę 13 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na leczenie Małgosi Talagi.

Koncert charytatywny dedykowany Małgosi odbył się w niedzielę (21 stycznia) w kościele pw. Chrystusa Króla i bł. s. Alicji Kotowskiej. Oprócz wymiaru dobroczynnego, który oczywiście wybija się na pierwszy plan, było to również ciekawe wydarzenie kulturalne oraz okazja do spotkania Kaszubów z Góralami.

Bywaliśmy już wiele razy na Pomorzu, ale w Wejherowie jesteśmy po raz pierwszy. Kaszubi, podobnie jak Górale, cenią swoje tradycje, swoją tożsamość i wiedzą, że jest to wielka wartość, którą trzeba kultywować. Przy okazji takich koncertów, warto przekazywać te wartości młodszym – mówi Krzysztof Trebunia-Tutka, lider zespołu Trebunie-Tutki. – Staramy się przypominać dawne zwyczaje, aby nie dać im zaginąć. Do jednych z nich należy kolędowanie – dodaje.

Oprócz kolędowania, można było wysłuchać autorskich utworów zespołu Trebunie-Tutki, stworzone w duchu tradycyjnej muzyki, choć we współczesnej aranżacji.

Jednak najważniejszą postacią tego wieczoru była Małgosia Talaga, dla której zbierano środki podczas „Festiwalu Serc”.

Jest naszą gwiazdą, której pomagamy. Zbieramy pieniądze na leki, rehabilitację i specjalistyczny wózek. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim darczyńcom, ponieważ te środki są spożytkowane w bardzo szczytnym celu – podkreśla Monika Dyl-Deker, prezes Parafialnego Zespołu Caritas przy Parafii Chrystusa Króla.

Śpiewamy, kolędujemy, bawimy się, ale przede wszystkim otwieramy swoje serca dla potrzebujących. Chcemy jednoczyć się w tym szczególnym okresie, jeszcze bożonarodzeniowym, i pamiętać o ludziach potrzebujących. Małgosia jest jedną z naszych parafianek. W tej radości kolędowania otwieramy się na drugiego człowieka, poprzez licytacje i puszki Caritasu – dodaje Marcin Drewa, organizator „Festiwalu Serc”.

Po koncercie odbyły się licytacje, w których można było m.in. wygrać koszulki z autografami znanych sportowców. Pełną fotorelację z tego wydarzenia można obejrzeć w galerii Leszka Spigarskiego.

Podczas ubiegłorocznego „Festiwalu Serc” zbierano pieniądze dla dwóch chorych dziewczynek – Wiktorii i Julii. Udało się wówczas zgromadzić ponad 9 tysięcy złotych. Relację z tego wydarzenia można przeczytać tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...