01.02.2018 14:30 1 mike/KPP Wejherowo

Wejherowscy policjanci podsumowali 2017 rok

Źródło: KPP Wejherowo

W środę (31 stycznia) w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie odbyła się odprawa roczna kadry kierowniczej. Funkcjonariusze, w obecności insp. Krzysztofa Kozelana, I zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku, podsumowali miniony rok i omówili zadania do realizacji w 2018 roku.

Podczas spotkania omawiano całoroczną pracę, w tym m.in. czynności dochodzeniowo-śledcze oraz liczne akcje i działania funkcjonariuszy. Mundurowi spotykali się również z młodzieżą szkolną i rodzicami, uczestniczyli w ośmiu debatach społecznych, których tematem było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Podczas różnych akcji funkcjonariusze informowali mieszkańców o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki tym inicjatywom policjanci otrzymali aż 2592 zgłoszenia poprzez mapę. Ponadto policjanci przez cały rok prowadzili szereg akcji na drogach, które pozwoliły na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Wejherowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali trzeźwość ponad 58 tysięcy kierowców i zatrzymali 140 nietrzeźwych kierujących. Zatrzymano też 204 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym i 140 praw jazdy za inne przewinienia drogowe.

W powiecie wejherowskim odnotowano wykrywalność przestępstw uciążliwych społecznie na poziomie ponad 45%. Wykrywalność rozbojów to ponad 85%, bójek i pobić – 70%, a przestępstw związanych z uszczerbkiem na zdrowiu – 87%.

Zmalała również liczba kradzieży z włamaniem, a wykrywalność w tej kategorii wyniosła ponad 40%, zmniejszyła się także liczba kradzieży, a wykrywalność w tej kategorii przestępstw wyniosła 46%. Na przestrzeni ubiegłego roku policjanci ze wejherowskiej komendy zabezpieczyli również 25 kilogramów środków odurzających – posumowuje Anetta Potrykus.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...