02.02.2018 14:43 0 Kwt/mat. pras.

Nick Cave & The Bad Seeds już 4 lipca w Gdyni

Nick Cave & The Bad Seeds – jeden z najbardziej witalnych, poruszających i uwielbianych zespołów muzyki alternatywnej na Open’er Festival 2018! Artyści wystąpią już 4 lipca.

Zespół powstał w 1984 roku jako spadkobierca zespołu The Birthday Party. W ciągu wielu lat nieprzerwanego istnienia zespół przeszedł wiele zmian personalnych, jednak od samego początku niekwestionowanym liderem pozostaje Nick Cave.

Projekt powołany do życia 35 lat temu na gruzach The Birthday Party pozwolił uwolnić się od ograniczeń tradycyjnego zespołu rock’n‘rollowego (skądinąd świetnego) i przy udziale wizjonerskich muzyków przesunąć granicę współczesnej muzyki gitarowej. Nikt z Was nigdy nie pomyli tego głosu, tego brzmienia i tej specyficznej mieszanki humoru, melancholii, krnąbrności i elegancji, którą podczas koncertów spinała w całość odrobina szaleństwa. The Bad Seeds wynieśli występy na żywo na inny poziom, a przez ponad 30 lat stali się prawdopodobnie najbardziej energetycznym i transcendentalnym zespołem koncertowym swojego pokolenia, grającym wyprzedane trasy koncertowe na wszystkich kontynentach. Na Open'era przyjadą w ramach promocji najnowszego wydawnictwa, "Skeleton Tree".

Zespół wystąpi w Gdyni już 4 lipca. W tym samym dniu na scenie zobaczymy Arctic Monkeys, Migos i Fleet Foxes.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...