05.02.2018 15:30 2 Kwt/mat. pras.

'Wyśpiewaj nadzieję' dla okolicznych hospicjów

źródło: Facebook Andrzej Korycki i Dominika Żukowska

W niedzielę (11 lutego) o godz. 17:00 w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie odbędzie się koncert charytatywny „Wyśpiewaj nadzieję”. Celem wydarzenia jest pomoc finansowa dla hospicjów w Pucku oraz w Wejherowie.

Oprawę muzyczną w trakcie koncertu zapewnią Andrzej Korycki i Dominika Żukowska. Przewidziana jest aukcja dzieł sztuki oraz słodki poczęstunek.

Pozyskane z tego koncertu środki zostaną przeznaczone na wsparcie Hospicjum pw. św. Ojca Pio w Pucku oraz Hospicjum Domowego pw. św. Judy Tadeusza w Wejherowie – wyjaśnia Beata Gruchała z puckiego hospicjum.

Andrzej Korycki jest członkiem legendarnego zespołu „Stare Dzwony”, od początku lat 80. wykonywał współczesne piosenki żeglarskie. W świecie muzycznym zasłynął przede wszystkim jako twórca utworów: „Magda”, „Struna za struną”, „Chciałem być żeglarzem”, „Byle dalej”, „Załoga”, „Cyklady”, „Rejs tawerną”, „Plasterek cytryny i ja”.

Od ponad 10 lat Andrzej Korycki występuje w duecie z Dominiką Żukowską, z którą wspólnie śpiewa utwory autorskie, tradycyjne pieśni o morzu oraz współczesne pieśni kubryku.

Duet od lat fascynuje się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...